Aquador 28 C

Anonyymi

Pyytäisin kommentteja ko. veneen omistajilta!
Olen aikeissa tällaiseen investoimaan. Käytettyjen hinnat alkavat olla oman kukkaron haarukassa. 2007-2009 valmistettuja löytyy aika hyvin Suomen ja Ruotsin käytettyjen markkinoilta. Hintapyynnöt siellä 75-90 keuron tietämillä. Haen ensisijaisesti venettä, jossa vähäintään 310 hp kone ja tunnit mielellään siinä 500 h:n paikkeilla tai alle.
Mitä mieltä omistajat ovat tästä veneestä? Ajo-ominaisuudet, 310 hp:n riittävyys, kuormankesto yms? Onko jotakin negatiivista koskien venettä, tekniikkaa, rakenteita yms? Piileekö näissä käytetyissä (kuitenkin toistakymmentä vuotta vanhoja) valmistusvirheitä, muistan lukeneeni joskus 32 C:n halkeavista kansista, eli ettei kestä merenkäyntiä?

Kiitokset etukäteen.

7

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toistakyt vuotta vanha on loppuun ajettu. Vrt. autot.

    • Anonyymi

      Tuon ikäinen on jo aika loppu. Aquador on muutenkin aika nolo vene.

      • Anonyymi

        Te höpökommentoijat työskentette näköjään kolmessa vuorossa kun aamuyön tunteinakin löytyy asiaan syvästi pureutuvia vastauksia.

        Provon tarkastaja


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Te höpökommentoijat työskentette näköjään kolmessa vuorossa kun aamuyön tunteinakin löytyy asiaan syvästi pureutuvia vastauksia.

        Provon tarkastaja

        Yöllinen valveilla olo ei selvästikään ole terveellistä. Edelleen toivon asiallisia ko. venemallin omistajien kommentteja.


    • Anonyymi

      Miksi Aquador? On niitä kunnollisiakin veneitä olemassa.

    • En ole omistanut, enkä edes ajanut, mutta muutama vuosi sitten kyydissä olleena jäi mieleen pari asiaa.

      1.Hallinnan helppous johtuen sivuovista. Kun venettä käyttää paljon yksin, kuten minä, niin arvostaa helppoa pääsyä kannelle.

      2. Kovat äänet. Aallkokssa mielestäni vene paukkuu ja natisee luvattoman paljon, joka vahvistaa ennakkokäsitystäni, että Bella ei tee veneitään kovin laadukkaasti.

      • Anonyymi

        Ei kovinkaan laadukas, tyypillinen marketti vene.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    5. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      834
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      811
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      114
      806
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      723
    Aihe