Ihmissuhteet on aina kaksisuuntaisia

Sanoisin kaikille palstan naisille niin, että valitkaa niistä miehistä, jotka ovat teistä kiinnostuneita, se joka saa teidät tuntemaan itsenne hyväksi, seksikkääksi ja kauniiksi.

Jos joku mies saa sinut tuntemaan itsesi jossain suhteessa aina vähän vajavaiseksi, niin eipä ole sinulle SE oikea Hän.

Rakkaan pitää saada olosi ihanaksi, eikä kurjaksi.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kiitos mies, tuo on täysin totta.

Äänestä

Samat sanat miehille. Ei naiset ole mitään uhreja ja miehet roistoja. Molemmissa on sikoja ja vikoja.

Äänestä

Totta!

Naisista valitettavasti on se kokemus tosiaan että jossain vaiheessa tulee toisesat negatiivinen tunne-elämys.

Naisten kriteerit ovat niin korkealla ja kilpailijoita niin monta että tuntee olevansa arvioitavana joka asiassa ja ilmassa on tietynlaista kemioiden vähättelyä.

Olen todennut että moiset naiset voi jåttää ja ohittaa täysin suoraan.

Jos ihminen kilpailuttaa sinua toisia vastaan vaikka teidän välillä olisikin tunteita ei hän oikeasti välitä sinusta pätkääkään.

Äänestä

Miehet tuota tekee. Ja sitten kuvittelee että nainen tekee samoin.

Äänestä
  • Älä lässytä.

    Naiset ovat ihan yhtä pahoja ellei pahempia noissa asioissa.

    Ei se mitään kuvittelua ole.

    Äänestä

  • Kyllä samaa mieltä naisena. Miehet etsivät täydellisiä naisia! Ja usein kohtelevat naista sen mukaan. Kauniille puhutaan naiset, jotka eivät kriteerejä täytä ovat täysin näkymättömiä!

    Äänestä

Toisaalta psykopaatit ovat usein charmikkaita ja osaavat kyllä kehua saadakseen haluamansa. Yleensäkin jos on oikeasti tunteita on paljon hankalampaa puhua.. Sellaisen kanssa josta ei oikeasti välitä on helppo puhua kun ei lopputuloksella väliä.

Äänestä
  • Ei se charmikkuus ja luonteen karisma liity välttämättä luonnehäiriöön. Mies voi olla rehdillä tavalla charmikas ilman mitään teennäistä mielistelyä.

    Äänestä

  • Joku kirjoitti sen, mikä itselle tuli aloituksesta mieleen. Kukaan muu ei osaa imarrella yhtä hyvin, kuin psykopaatti. Hetken saa olla prinsessa, kunnes... Tervettä järkeä. Jos joku tuntuu olevan liian hyvää ollakseen totta, se myös sitä yleensä on. Liian mairea on aina petollinen. 😉

    Äänestä

Vau, hyvin sanottu. Rakkaussuhteen ydin ja edellytys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sanoisin kaikille palstan naisille niin, että valitkaa niistä miehistä, jotka ovat teistä kiinnostuneita, se joka saa teidät tuntemaan itsenne hyväksi, seksikkääksi ja kauniiksi.

Jos joku mies saa sinut tuntemaan itsesi jossain suhteessa aina vähän vajavaiseksi, niin eipä ole sinulle SE oikea Hän.

Rakkaan pitää saada olosi ihanaksi, eikä kurjaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu