Milläs tavalla kehitysmaalaiset Suomessa pelastaa maapallon?

Voisitteko jo viimeinkin selittää ja perustella mielisairaita vaatimuksianne? Eihän teillä ole mitään uskottavuutta, kun ette pysty pitämään järkevää ja johdonmukaista linjaa!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kovin on ristiriitaista politiikkaa vihreillä. He huutavat kurkku suorana ilmastonmuutosta, mutta huutavat kurkku suorana että pitää ottaa rajattomasti kehitysmaista väkeä tänne. Tämä lisää huimasti yksittäisen ihmisen (tulijan) hiilijalanjälkeä mutta siitä ei vihreä ihminen puhu yhtään mitään. Silläkö ilmastoa parannetaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisitteko jo viimeinkin selittää ja perustella mielisairaita vaatimuksianne? Eihän teillä ole mitään uskottavuutta, kun ette pysty pitämään järkevää ja johdonmukaista linjaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu