Tietääkö joku miksi monessa autohuutokaupassa mainitaan, että nouto esim 120 euroa? Ainakin Huutokaupat.comissa.
Siis kysymys kuuluu, että miksi ko. maksu peritään jos itse noutaa auton?
Kaikissa ilmoituksissahan tuota maksua ei ole, vaan nouto 0 euroa.
Nettihuutokauppojen maksut
2
260
Vastaukset
- Anonyymi
Kyseessä on pelkkä myyjän ahneus, tavallinen suomalainen ei saa edes palkkaa netto päivässä 120€. Yhden auton hain kerran Liedon realisoinnista, taisi olla vuonna 2014. Noutomaksu vissiin 120€ ja tämä palvelu sisälsi: ylipainoinen nuorimies lyllersi auton papereiden kanssa aidan viereen, minkä ulkopuolella odotimme. Antoi paperit käteen, ”käy katsastuskonttorilla laittamassa omiin nimiisi, niin saat ajoneuvon mukaan”. No, siitä sitten etsimään Liedosta konttoria ja rekkaamaan auto. Palatessamme, auto oli sillä välin siirtynyt portin ulkopuolelle avaamineen ja lähdimme kotiin päin.
Eli lyllerö teki päivän palkkansa tällä noutomaksulla.- Anonyymi
Vai sellainen se maksu on. Kannattaa katsella sitten sellaisia joissa nouto on nolla euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275