Nimi pupu(i)lle?

Anonyymi

Joo, alan olla epätoivoinen. Mutta en vaan keksi nimeä uusille pupuilleni (jotka tulee jo viikon päästä ja olisi tosi kiva olla nimet valmiina!) niin joudun turvautumaan teihin... HUOM!!! Ei mitään sellaisia nimiä kuten Tassu, Täplä, Karkki tai yms.

Puput on siis oikeastaan rex-kaneja, ihan pentuja vielä. Ensimmäinen on harmaa uros, aika pieni sellainen. Sillä on sellaiset ihanat vihreät samettisilmät, ne on mun mielestä niin kauniit! Pupujen "kasvattaja" on kertonut mulle sen olevan aika kiltti ja se kuulemma pitää paljon ihmisistä, mutta viihtyy myös toisten kanejen kanssa.

Toinen on musta tyttö pentu, myös pienikokoinen! Sillä on pienet, mustat tuikkivat silmät joihin olen jo rakastunut vaikka "kasvattajan" mukaan se on todella pippurinen ja tietää oman arvonsa. Se ei pidä vieraista, mutta omia ystäviään, niin toisia kaneja kun ihmisiäkin se rakastaa ja puolustaa.

Siinä oli suunnilleen kaikki mitä voin niistä kertoa mutta kysykää vaan rohkeasti saatoin unohtaa jotain!!! Kiitos jo etukäteen, ehdottakaa paljon nimiä!

T. Pupufani -05

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei Pupufani. En tiedä mitään hyviä nimiä tähän hätään (oma kanini on valkoinen naaras ja sen nimi on Lumikki) mutta mitkä on niiden oikeat nimet? -Sara N.

    • Anonyymi

      Minulla on pupu ja se on Rex-kani ja sen nimi on Minnie ja Dixie

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      116
      6310
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      377
      6113
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5810
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2345
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      115
      1390
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1211
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      867
    Aihe