Ymmärtäkkee, hyvät immeiset
ulosoton lykkäämistä pyydän- vapaakuukausi
- elämäntilanteessa, lapsen äkillinen kuolema, joudun vastaamaan kuluista yksin , omalla pienellä eläketulolla - ulosotolla vähennettynä !
Kun on kesämökin röttelö, niin en sosiaalista mitään saa - röttelö on omaisuutta !
Kuluja enemmän on röttelö kuin omaisuutta !
Olen ulosotossa ja rästiin jäävät maksut heikentävät selviytymistä.
Jos saan koko eläketulon marraskuulle käytettäväksi voin selevitä rästisähkö-, laina-, ja muista kuluista.
Ylipainoisena / lihavana ihmisenä en ruokaan rahaa marraskuussa tarvihe. Pakastimen pohjilta löytynee jotakin pahimman näläkkään nääntymisen ehkäisemiseen. Vettä saan hanasta toistaiseksi, kun vesimaksut
pystyin maksamaan !
Velkojat ei maksujaan pitkään otota ja tilanne kriisiytyy pahaksi, ennen kuin lopulliset perunkirjoitus-, - hautausasiat hoidetut.
Siksi haen maksuvapautusta marraskuulle 2019. Itse olen soppani keittäny ja käärmekeitossani kylyven, mutta inhimillisyys ei oo sääliä --- vaan viisautta virkamieheltäkin...
Auttakaa ees tämän kerran ? Muuten en tiiä mitä teen
entäs nyt sitte ja mitenkä
Anonyymi
7
58
Vastaukset
- Anonyymi
minä voisin ostaa sen mökin jos on hinta kohdallaan
- Anonyymi
myy maatilasi nii sujutt
- Anonyymi
kODITONNA KULJESKELEN NYT.
Niinhän siinä kävi,että asuntokin alta meni.
Kyllä ei kukkaan ymmärrä - Anonyymi
ole onnellinen sitten
- Anonyymi
täh
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73375SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun343093SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612977SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292127Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059