Ryhmämatkat yleisiä Pattayalle syyslomalla.

Anonyymi

Pattayalle on syyslomalla piipahtamaan päätynyt moni Juntti tänä vuonna ja halpaa, todella halpaa.
Arpa on osunut Perhebimbolle hänen ollen matkanjohtaja seurueeseensa ollen lisääntyvässä määrin lisääntynyt toinen toistaan kilahtaneempaa.

Olivat Hootersissa ryhmäruokailemassa jakaen keskenään 2 kokista ja natsat kuolaten uunikalaa.

6

71

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ????????????????????
      Ja kukahan onkaan kilahtanut..???
      Epäilen aloittajan ollen.

      • Anonyymi

        Ruokailija kuitenkin pattayalla syöden, aloittaja surkimus suomessa ollen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ruokailija kuitenkin pattayalla syöden, aloittaja surkimus suomessa ollen

        Juuri näin mutta ei pidä yksinäisen juntin yrittää naamioida vuoden kaksviikkosta lerpanhoitomatkaansa perheaktiviteettilomaksi.


    • Meidän koko perhe on kaupunkilaisia ja me ei olla mitään maataloustukijuntteja. Kelakortit on koko perheellä ja muijalla vielä kalakortti. Ei me mitään tukia saada muuta kuin työkyvyttömyyseläkkeet, asumistuksi ja lapsilisät. Perustoimeentulotuen lisäosalla maksetaan sähköt ja terveyskeskusmaksut. Bussiliput saadaan kanssa ja pojalle kanssa. Pojan lapsilisällä ostetaan spakettia ja nuudelia, joka on hyvää aivoruokaa. Loppurahalla hiivaa ja sokeria. Välillä ei saa yöllä nukuttua kun poika porisee yksiön nurkassa. En tarkoita tota muijan poikaa vaan kiljutiinua.
      Niitä on kolme. Annoin niille tyttömäiset nimet Leenu, Liinu ja Tiinu.
      Kolmen päivän välein kun pistän ne latinkiin niin aina on sitten tuoretta mökäöljyä tarjolla.

      Pieruhuumoria riittää meidän arvovaltaisessa perheessä kun kaikki kolme kiskotaan sitä ja aina käymisprosessi ei oo ihan valmis. Ei oo muuten hullumpaa tavaraa tuolla kaupan roskiksessa. Tein peltisaksilla reiän siihen suoja-aitaan ja tänään siellä oli kala. Ihan tosihyvää tuli. Kippasin kaikki vanhat ainekset kulhoon ja sitten uuniin. Kelan sähköillä sitten paistenttiin se ja söitiin.

      • Anonyymi

        Hoh hoijakkaa... vähän niinku väsynyttä bablaa...haukotus....


    • Anonyymi

      Oli sensein perhe sitten Helsingissä, Paraisilla, Phuketissa, Chiang Maissa, Pattayalla, Sundomin saarella, Paraisten saarella, Saimaan saarella, Venetsiassa, Kreikassa, Espanjassa tai Abu Dhabissa, niin joka aamu hän aloittaa Suomen aikaan tällä palstalla kello 6 ja lopettaa kello 22 ja ainoat matkakuvat kaikkialta maailmasta on otettu puisesta vanhasta kuksasta ja ainoastaan Helsingin Makkaratalosta hän on saanut otettua maisemakuvan. Kyselee sitten muilta kuvia ja niiden pitää olla hänen ohjeidensa mukaisia. 16 tuntia päivässä viisi vuotta. 29200 tuntia päivystystä, trollausta ja stalkkausta. Nukkumiselle ja vapaa-ajalle hänelle jää 8 tuntia vuorokaudesta.

      Erittäin tasapainoinen ja onnellinen miljonääri selvästi kyseessä. Kelapäivänä on oikein ostettu kala ja sitä ylpeänä esittelee hän ja mikäs siinä kuvassa mukana? Kuksa. Kuksa uunissa kalan päällä. Haastatteli sitten vielä itseään siitä kalasta.
      Selvästi on kyseessä varakas herrasmies ja perheenisä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1247
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      291
      1078
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      299
      910
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      899
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      771
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      192
      659
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      585
    8. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      99
      551
    9. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      526
    10. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      59
      487
    Aihe