Panu Huuhtanen

Miksi ei ole Skessä?
22147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kyllä varmaan Panu voisi kuuluakin nyt SKE:hen, kun Mano ei ole siellä. Toisaata Panu on Tiina Keskimäen kanssa saanut nyt enemmän näkyvyyttä Reformin kautta kuin SKE on saanut.

Äänestä

Panu on kansallismielisellä kentällä kovimman tason toimija. Ei välttämättä halua sitoutua SKE:n raameihin. Panu on itse puhunut Reformin puolueisiin sitoutumattomuudesta. Kieltämättä Panu saisi SKE:lle valtavasti näkyvyyttä lisää.

Äänestä

Eipä ole paljoa äänillä juhlinut vaaleissa. Kuuluu klovniosastoon.

Äänestä

Onko Panu ja Mano vielä riidoissa?

Äänestä
  • Aivan sama. Kaksi tolloa kuitenkin.

    Äänestä

Eilisessä Reformi-studiossa Panu ainakin vuolaasti kehui Marcoa ja näytti videota, jossa Marco jauhotti Ylen toimittajan.

Äänestä
  • Marco ei kyllä jauhota ketään, itseään lukuunottamatta.

    Äänestä

Tosi välkkyjä molemmat niin Marco kuin Panukin, toinen luulee olevansa vaikutusvaltainen puoluejohtaja, ja toinen kuvittelee olevansa huipputoimittaja.

Äänestä
  • Ovat kyllä kuin suoraan kummelin hahmoja. Naurattaa pelkkä ajatuskin heistä Kummeli elokuvassa.

    Äänestä

  • Saattavat silti olla hyvinkin korkealle rankattuja omissa pienissä piireissään, mene ja tiedä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saattavat silti olla hyvinkin korkealle rankattuja omissa pienissä piireissään, mene ja tiedä?

    Ainakin Esko T. ja Eero T. tykkäävät heistä kovasti.

    Äänestä

Mano ala jo polpottaan ja lopeta loma.

Äänestä

Näkyvyys ja arvostus ei mene käsi kädessä. Pienen piirin viihdettä, vaikka pellet taitavatkin olla tosissaan.

Äänestä

Mistä tiedät, että Panu ei ole liittynyt SKE:hen. Yksittäisten jäsenten liittymisiä tai eroamisia ei puolue kerro.

Äänestä

Tämä+Huuhtasen+Panu+ilmoittaa+olevansa+median+edustaja,+mutta+99,9%+suomalaisista+ei+ole+kuullutkaan+hänestä+ja+puhumattakaan+edustamastaan+tahosta.++Ehkä+nummelalaiset+vanhemmat+ihmiset+tietävät+kylähörhön+nimen+perusteella.

Äänestä
  • Eikös ne Panun kotisivut löydy kuuklettamalla reformi.fi?

    Äänestä

  • No, sitten vaan pitää hankkia uskottavuutta median edustajana. Onnea matkaan. Se on ihan hyväkin, että tulee uusia itsenäisiä tekijöitä alalle. Voi vaan tehdä vapaasti noita hommia, eikä sinänsä ole taloudellisia paineita, että se "toimittaminen" muuttuu oikeasti ammatiksi. Skriimiä vaan linjoille.

    Se on myös ihan hyvä, että nimetään tekijät vaikkapa vastaaviksi päätoimittajiksi ja tutkiviksi toimittelijoiksi. Ihanan postmodernia, kun tavallisesti noilla titteleillä voi joutua vastuuseen omista sanomisistaan. Ehkä jossain tapauksissa (en ota kantaa missä) mennään sillä tavalla, että kukaan ei kanna vastuuta mistään ja "olihan se päätoimittajan titteli vähä niinku läppä". Sitten taas toiset tekee tuota ammattina ja vastaa oikeudessakin sanomisistaan toimittajina ja päätoimittajina. Toiset on "vähä niinku läpällä."

    Vuosikausia on ollut hyviä bloggareita, eikä ne sano itseään toimittajiksi. Nykyään se "toimittaja" on ihan samantekevää ja kaikki pitää hyväksyä (koska ihana postmoderni aika, millään ei ole mitään väliä). Toimittajat olivat ennen ammatikseen journalismia työnään tekeviä ihmisiä, jotka toimivat jossain vakiintuneessa organisaatiossa tai sen yhteydessä (esim. freelancereina). Ei kukaan tuon alan täysin ulkopuolinen sanonut itseään toimittajaksi, eikä ollut mitään syytäkään siihen. Voi vaan kirjoitella ja julkaista, miksi pitää sanoa olevansa toimittaja? Olisiko blogisti tai vapaa kirjoittaja parempi termi nykyäänkin? Ennen ainakin oli ihan ok olla "vain" vapaa kirjoittaja, koluministi tai vaikka pakinoitsija.

    Äänestä

Kaksi suurta nimeä tuskin mahtuu samaan puolueeseen, titaanit kuitenkin aina taistelevat ja mittelevät voimiaan.. jos nyt olisi keskiaika se tapahtuisi jylhissä maisemissa vuoren huipulla miekkoja kalistelemalla... nyt lähinnä älyn säilää käyttäen

Äänestä
  • Miksei kumpikaan käytä älyn säilää? Käyttävät vaan nyrkkejä ja väkivaltaa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksei kumpikaan käytä älyn säilää? Käyttävät vaan nyrkkejä ja väkivaltaa...

    Heillä on eroa. Mano on väkivaltainen tyyppi päinvastoin kuin Panu. Mano on talousrikollinen, Panu ei.

    Äänestä

Sekä SKE että Reformi plus muutama muu sakki ovat samanmielisten mutta erimielisten höhlien seurustelukerhoja. Mitään poliittista mrkitystä niillä ei ole. Korkeintaan joku yksittäinen tyyppi saataa päästä silloin tällöin kuntansa valtuustoon.

Äänestä

Tämä on jo vanha keskustelu, mutta Huuhtasen puoluekuvioihin tuli myöhemmin muutoksia. Hän oli vuoden 2023 eduskuntavaaleissa Suomen Kansa Ensin -puolueen ehdokkaana Helsingin vaalipiirissä, joten alkuperäiseen kysymykseen on ainakin osittain tullut vastaus.

Huuhtasen toiminta ei kuitenkaan rajoitu pelkästään puoluepolitiikkaan, vaan hän on tullut tunnetuksi myös Reformi-studion, verkkolähetysten ja yhteiskunnallisten kannanottojensa kautta.

Hänen taustastaan ja poliittisesta toiminnastaan löytyy laajempi katsaus täältä:
https://suomentimes.fi/panu-huuhtanen/

Mielenkiintoista olisi kuulla, näkevätkö muut Huuhtasen nykyään enemmän poliittisena vaikuttajana vai vaihtoehtomedian edustajana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi ei ole Skessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu