Kiinnostais saada kommentteihin keskustelua. RAUHANTURVAAJA hommista. Itse olin aikoinaan spade( ihan motivoitunu sellanen). Siviilissä kans kokki. Olisko kellään tietoa millaset mahikset päästä rauhanturvaajaks. Onko tullu vastaa spadeja ketä ollu hommissa. Kaikki inffo kiinnostais asiasta että muutkin sais jotain tästä irti. Millasia tehtäviä kokit tekee, millasta ruokaa, millasesa porukassa, miööasia työtunteja, plussia/miinuksia,. Olisko matkan arvoinen reissu. Palkka ei miehistöllä ilmeisesti kauhean kova ?(olen ainakin kuullut näi ) että kammattaako mennä stressaamaan ulkomailöe jos palkka paska myös siellä. Kaikki tieto kelpaa jos joku on ollut kokkina
Kokemuksia Rauhanturvaajan hommista
6
1086
Vastaukset
Ensinnäkin sinun pitää tiedostaa itsellesi pidätkö sotilaselämästä ja onko sinulla kiitettävät tai edes tyydyttävät suorituspisteet varusmiespalveluksestasi?
Ei rauhanturvaajiksi ketä tahansa huolita eli asenne täytyy olla kohdillaan.
Jos olet kommunisti viherpiipero niin hakemuksesi hylätään.- Anonyymi
Rentoo hommaa, kaljaa kiskoo ja paikallisia muijia härnää, ja liksa juoksee...
- Anonyymi
Siinäpä ne kaksi oleellisinta asiaa olikin, ja liksa on mitä on.
- Anonyymi
Jos tykkäät ja jaksat kantaa laukkuja niin työ on juuri sinulle tehty :D
- Anonyymi
Kaappaus jossain vesillä ja steven seagal kokki rybak...tuon kun katsot olet jo valmis inttikokki.
- Anonyymi
Myös juna kaapattiin jatko-osassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310