Mitä tarkoittaa

Anonyymi

Onko tietoa mitä tarkoittaa työeläkeotteessa maininta:

"Arvio karttuneesta eläkkeestä sisältää yksityisen lisäturvan 65 vuoden iässä XX€"?

5

378

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri sitä mitä siinä lukee. Sinulla on ilmeisesti vapaaehtoinen eläkevakuutus jonne on kertynyt summa xx.

      • Anonyymi

        Minulla ei ollut mitään mainintaa työnantajan eläkesäätiön lisäeläkkeestä, mutta kyllä sieltä noin satanen tupsahti.


      • Anonyymi

        Näkyykö työeläkeotteessa tosiasnkin nykyisin myös henkilökohtaisten yksityissten vapaaehtoisten eläkevakuutusten tietoja?

        Vai olisiko kyseessä työnantajan ottama nk rekisteröity lisäturva? Nykyisinhän näitä ei kaiketi enää myönnetä, ei kai ole myönnetty yli kymmeneen vuoteen, mutta aiemmin myönnetyt ovat tietysti edelleen voimassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näkyykö työeläkeotteessa tosiasnkin nykyisin myös henkilökohtaisten yksityissten vapaaehtoisten eläkevakuutusten tietoja?

        Vai olisiko kyseessä työnantajan ottama nk rekisteröity lisäturva? Nykyisinhän näitä ei kaiketi enää myönnetä, ei kai ole myönnetty yli kymmeneen vuoteen, mutta aiemmin myönnetyt ovat tietysti edelleen voimassa.

        Tuskin näkyy. Kun hain työeläkettä, olivat Varmassa tietoisia 65-vuotiaana tulevasta lisäeläkkestäni, mutta ei se näkynyt muuten kuin eräässä sähköpostiviestissä.


      • Anonyymi

        Vapaaehtoinen eläke ei näy millään tavoin työeläkeotteessa joten siitä ei ole kysymys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1189
    2. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      30
      915
    3. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      199
      835
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      780
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      223
      774
    6. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      224
      770
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      64
      719
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      107
      706
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      60
      669
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      49
      588
    Aihe