Ei ole Niinistöstä arvojohtajaksi ja isänmaan parhaaksi toimijaksi.
Omaa kilpeään narsistisesti kiillottaa ja jo hieman sekaviakin höpäjää.
Ei ole Niinistöstä arvojohtajaksi
30
703
Vastaukset
- Anonyymi
En äänestänyt Niinistöä, enkä äänestäisi vieläkään.
- Anonyymi
Oma asiasi.
- Anonyymi
Muista vaalisalaisuus.
- Anonyymi
Tarmokas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarmokas
Armoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Armoa.
Moa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista vaalisalaisuus.
Funtadesia?
Sauli on paras pressa Kekkosen jälkeen,oli turhaa viedä liikaa pressan oikeuksia pois,suuri virhe,homosta ei Suomen pressaa tule,häpeällistä.
- Anonyymi
Pekka Haavisto on viimeisimmän mielipidekyselyn mukaan ylivoimaisesti suosituin seuraava Suomen Tasavallan Presidentti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pekka Haavisto on viimeisimmän mielipidekyselyn mukaan ylivoimaisesti suosituin seuraava Suomen Tasavallan Presidentti.
Noin se mennee
Nokkimisjärjestyksen ylin. Heidi Hautala presidentiksi.
- Anonyymi
Vastakkainasetus on asetettu jemmaan. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006360469.html
- Anonyymi
Vatsakkain asettelun aika on nyt, sanoi Sale, kun meni saman peiton alle naisensa kanssa.
- Anonyymi
Heikompaa ei tämän jälkeen voi tulla.
- Anonyymi
Alesale
- Anonyymi
Jargonia pukkaa.
- Anonyymi
Tekee tykö itseänsä
- Anonyymi
Saattaa oppia.
- Anonyymi
Näyttö on ollut tosi niukka.
- Anonyymi
Mikä näyttö?
- Anonyymi
Kyvykäs
- Anonyymi
Pragmaatikko.
Voiko pelimies olla kansakunnan keulakuva ja arvojohtaja? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pragmaatikko.
Voiko pelimies olla kansakunnan keulakuva ja arvojohtaja?Ei voi olla. Mielipiteitä voi tietysti aina esittää itse kukin.
- Anonyymi
Todellinen mittari tulee vasta myöhemmin, mutta jo tämän hetkinen tilanne Suomessa antaa ymmärtää, että ei tämä viime aikojen politiikka mitään onnistunutta ole. Taloudessa ei paljon hyvää sanottavaa ole, terveydenhuolto ja vanhustenhoito alkaa näyttää todella pahoja merkkejä. Sodan uhka on kasvanut.
Onko onnistumista se, että viedään Suomi Natoon, ostetaan miljardeilla sotakalustoa ja maksetaan vielä kalliimmin Venäjän boikotoimisesta. Sanalla sanoen saatetaan Suomi taloudelliseen kurjuuteen, jossa varsinkin vähätuloiset ajautuvat todelliseen ahdinkoon. - Anonyymi
Toistaiseksi.
- Anonyymi
Kasvaa korkoa.
- Anonyymi
Koko ajan hermolla.
- Anonyymi
Kontakteja usein.
- Anonyymi
On jy valla
- Anonyymi
Odotamme.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16122104Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant658656Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va646182SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785792Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145252Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294816HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794422Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804225"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo811981