Persuilla on taas kova sisäinen kädenvääntö. Kaksi täysin toisistaan poikkeavaa ääripäätä vääntää samassa puolueessa.
Ensiksi on tämä kiihkouskovaisuus, joka ajaa juutalaisten asiaa.
Sitten toisessa päässä natsihenkinen hurmosliike.
Miten tällaiset tahot voivat olla samassa puolueessa historiaan peilaten?
Ensiksi on tämä kiihkouskovaisuus, joka ajaa juutalaisten asiaa.
Sitten toisessa päässä natsihenkinen hurmosliike.
Miten tällaiset tahot voivat olla samassa puolueessa historiaan peilaten?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kyllä näin on. Meillä perssuomalaisissa on aatesuuntia enemmän kuin äkistään tulee mieleenkään. Siksi puolueemme on jatkuvassa käymistilassa, emmekä vielä ole saavuttaneet stabiilia asemaa keskuudessamme.
Politiikanteko onkin jäänyt sivummalle, ja sisäinen eri uskonsuuntien valtataistelu on muodostunut ykkösasiaksi.
M.P.
Nii, niinhän se on Islamisteillakin, on Sunnit ja muut.
Perussuomalaisten kädenvääntöä sotkee keskusta käymällä kimppuun oman kannatuksensa nostamiseksi.
Missä persut, siellä h..tillinen sotku ja rähinä. -Ja sehän on persupuolueen olemassa olon tarkoituskin. Joka muuta luulee, on poliittinen idiootti.
TenukopioprideVasurit vaikuttavat olevan uhmaikäisen, inttävän itkuisen lapsen tasolla? Valitettavasti..
Ikävä tuottaa aloittajalle pettymys, ei tule jakautumaan. keskustan myyrät asialla.
Vasurit ovat kiitettävästi elvyttäneet tämän vanhan karjalaisen itkijäeukko-perinteen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Itkuvirsi
Itkuvirret on jaettu neljään päälajiin: kuolinitkut, hääitkut, sotaanlähtöitkut sekä tilapäisitkut.
Ja nyt tämä Tenupridekiimanatsivasureiden speciaali: katkeran sairaan kateellinen persupalsta-itku.
Tenupellesankkivasurithan täällä penäsivät "Älykästä keskustelua".
Ei näytä onnistuvan tenuvammavasureilta itseltään mitenkään.
Nähtävästi tenuvasurien taso "älykkyydessä " jää tuonne 3-vuotiaan tasolle.
Se on sitten kopiopersu taas urakoinut.
Jooh ;=)
Klikkasin, kun mietin, onko Sebastianin suunta, vastaan persujen nuorisojärjestö taistelu käynnissä.
Mutta se olikin siionistien rakastajien ja vihaajien välinen kisma.
"Ensiksi on tämä kiihkouskovaisuus, joka ajaa juutalaisten asiaa.
Sitten toisessa päässä natsihenkinen hurmosliike."
Tässähän se onkin se persujen aatteellisuus, jota politiikaksi nimittävät!
Kummatkin leirit keskustelevat trollaten samoja älyvapaita tekstejään, joissa ei ole päätä ei häntää ja sellaista törky-aatteellisuutta sitten vielä kannatetaan.
Tämä ketju taas hieno esimerkki antipersun ymmärryksestä ja valheista,
eipä mulla taas muuta - mutta kyllä hämmästyttää antipersun tyhmyys ja valheellisuus, jota jaksaa toistaa palstalla.
Säähän sälli olet. Kysyt ja vastaat itseksesi, riiteletkin jopa keskenäsi.
'Kummatkin leirit keskustelevat trollaten samoja älyvapaita tekstejään, joissa ei ole päätä ei häntää ja sellaista törky-aatteellisuutta sitten vielä kannatetaan.'
Mitäs valetta yllä olevassa keskustelussa on?
Sitähän se persujen 'keskustelu' just on, siis pelkkää typerää ja jopa sikamaista trollausta!!
Tenuvasurilla on taas kova sisäinen kädenvääntö. Kaksi täysin toisistaan poikkeavaa ääripäätä vääntää samassa päässä.
Suunnaton persurakkaus ja persuviha.
Heheheheeeeeee
*Persuilla on taas kova sisäinen kädenvääntö. Kaksi täysin toisistaan poikkeavaa ääripäätä vääntää samassa puolueessa.*
totta on - avaus hyvä
Sekin avaus niin asiallinen ja faktapohjainen. Vaan persu näkee sen hyökkäyksenä. Ei kestä kritiikkiä, edes totuuspohjaista.
Missä tuollaista "hyvän avauksen" väitteitä on sitten havaittavissa, nähtävissä, muuta kuin tuossa "hyvässä ja asiallisessa avauksessa" ? Missäse totuuspohja on, ja mihin ?
Esitätkö tyhmempää kuin olet? Raamattuosasto persuissa vannoo juutalaisten nimeen, ja taas toinen ääripää, natsinationalistisiipi on totta. Mikä tässä epäselvää?
Hienoa 🙄 No missäs tuollainen osasto sitten oikein on ? Kun ei ole sellaiseen törmännyt, edes jutuissa, kuin täällä nyt sinun kanssasi ?
Oletpa aika huomiokyvytön? No se sinulle anteeksi annettakoon, kun lusikalla on annettu, ei kauhalla voi vaatia.
Sinä et sitten ole huomannut kuinka toisinaan persuosasto huutaa hurmoksessa jumalan, jeesuksen ja raamatun nimeen... Se lienee se raamattuosasto. Vai onko se "kielillä puhumista", jollaiseen tilaan on herätysteltassa ajauduttu?
Tenuvasurilla on taas kova sisäinen kädenvääntö. Kaksi täysin toisistaan poikkeavaa ääripäätä vääntää samassa päässä.
Suunnaton persurakkaus ja persuviha...
Heheheheeeeeee
Heh heh, tämä tenuvihavasemmiston ikioma sairaan katkera "ÄlämölläH" taas julistaa sairaan katkeraa persuvihasanomaansa ;DDD
Persut kompuroivat kuin SKE. Kaikki haluavat olla Valtakunnan johtajia.
Persut tosiaan lisääntyvät silmikoitumalla ja jakautumalla. Tämä johtuu siitä että he ovat yksineuvoisia koiraita.
Trollipersu heräsi taas nappia painamaan ja hankkimaan juomaa, että jaksaa!
Eikö voitaisi sopia niin, että kaikki Suomen fundamentaali hörhöt yhtyvät yhdeksi puolueeksi. Olisi yksi suuri allas täynnä hii haa lietettä ja kannen saisi kiinni.
No voitais sopiä näin.
Tosin nuohan nousisi kolmantena päivänä taas kummittelemaan. Mutta olisihan siinä puolen viikkoa rauhallista.
Tenukopiodorkavasureille olisi syytä tarjota psykiatrista keskusteluapua.
Tälläkin palstalla joka toinen tenukopiodorkavasurin hokema sana on "Persu".
Keskustelu jää täysin hiekkalaatikkoasteelle.
Palsta onkin tällä hetkellä täysin hyödytön, koska asiallisen keskustelun käyminen ei onnistu.
Joku ammattilainen, esim. pätevä psykiatri/terapeutti, saattaisi saada tenukopiodorkavasureihin edes vähän keskustelutaitoa. ...
Vai onko liikaa toivottu?
Onhan se jo ollut jakaantunut vaikka kuinka kauan,
Jussista, "ammu homot", sebastianiin, rakasta homona.
Kaksinaamaisempaa poppoota kuin persut ei ole olemassakaan?!!!