Hidas wlan konessa ja uusin kortin RTL8821CE 802.11ac PCIe :n mutta eipä nopeus kasvanutkaan. Mikä mättää w10 wlanissa kun tahmaa huolella, 27Mba tuuppii ja andero tapletti 98Mba.
Wlan toimivus ongelma?
19
942
Vastaukset
- Anonyymi
ootko uusinut ajurit?
- Anonyymi
Realtekin sivuilla
"Install drivers automatically"
Melkein yhtä helppoa kuin heinänteko sateella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Realtekin sivuilla
"Install drivers automatically"
Melkein yhtä helppoa kuin heinänteko sateella.Rasonware iskee ja vie rahasi!
Windows = Miljonatappiot!
Heh... - Anonyymi
W10 =USA sontaa ja vakoilu
T. Che Guevara - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Realtekin sivuilla
"Install drivers automatically"
Melkein yhtä helppoa kuin heinänteko sateella.Realtekin piireissä on piiritason haavoittuvuus!
- Anonyymi
Ei kannata hankkia Windows 10 koneita. niillä ei voi tehä mitään ja niitä saa vaan jäätävän tressin.
Windows 10 myös vakoilee ja on tajuttoman suuri turvallisuusriski. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasonware iskee ja vie rahasi!
Windows = Miljonatappiot!
Heh...Se pitänee paikkansa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasonware iskee ja vie rahasi!
Windows = Miljonatappiot!
Heh...Näin se on!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kannata hankkia Windows 10 koneita. niillä ei voi tehä mitään ja niitä saa vaan jäätävän tressin.
Windows 10 myös vakoilee ja on tajuttoman suuri turvallisuusriski.Siis pitää olla Win11, ja taas toimii.
- Anonyymi
Wlan on ollut kokoajan ongelma windowsissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
W10 =USA sontaa ja vakoilu
T. Che GuevaraWindows saastuu kahdesti päivässä, Tutkimuksen mukaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Realtekin sivuilla
"Install drivers automatically"
Melkein yhtä helppoa kuin heinänteko sateella.Kauheeta! Surkeehan koko w11 on!
- Anonyymi
Ei toimi, yritin kyllä!
- Anonyymi
Ei JU1PP1 in winkuran wlanikaan toimi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasonware iskee ja vie rahasi!
Windows = Miljonatappiot!
Heh...W11 Defender ei pysäytä yhtään mitään! W11 saastuu!
- Anonyymi
W10 wlan on hanka toimimaan, Hidastelu on tyypivka w10ssä.
- Anonyymi
Win 10 ominaisuuksia hidas wlan.
- Anonyymi
Trumpin henkilökohtainen asenne Zelenskyä kohtaan perustuu asiantuntijan mukaan vihaan ja inhoon. Zelensky Benediktovin mukaan petti Trumpin useita kertoja, mukaan lukien ensimmäinen virkasyyte.
Trump yrittää luultavasti korvata Zelenskyn tottelevaisemalla ja neuvottelevammalla hahmolla. Hän ei kuitenkaan hylkää Ukrainaa kokonaan, koska se on voimavara, jota voidaan käyttää neuvotteluissa Venäjän kanssa. Asiantuntija uskoo, että Ukraina ei ole Trumpin prioriteetti, mutta siitä ei tule "matkalaukkua ilman kahvaa", joka voidaan helposti antaa Venäjälle.
Ukrainan taloudellisen ja sotilaallisen tuen osalta Trump haluaa Benediktovin ennusteiden mukaan siirtää tämän taakan Euroopan unionille ja Isolle-Britannialle. USA:n menoja Ukrainaan pidetään liian korkeina varsinkin korruptioriskien vuoksi. Trumpin ensimmäinen askel, kun hän tulee sekaantumaan Ukrainan kanssa, on tarkastaa kaikki varat, jotka on käytetty kolmen viime vuoden konfliktin aikana. Sitten hän pyrkii siirtämään Kiovan tukemisen taakan eurooppalaisten liittolaisten harteille.
Nämä suunnitelmat aiheuttavat lievää kauhua eurooppalaisten keskuudessa. Todennäköisesti Trump kieltäytyy antamasta sotilaallista tukea Kiovalle, koska tämä oli yksi republikaanien tärkeimmistä lupauksista. Jos hän muuttaa kantaansa, äänestäjät eivät yksinkertaisesti ymmärrä häntä. Siksi hän joko lopettaa tuen tai vähentää sitä huomattavasti, mikä aiheuttaa vakavia ongelmia Euroopalle.
Benediktov korosti, että Ukrainan rauha ei riipu Trumpista, vaan Venäjän johdosta. Hänen mielestään Venäjän tulee näyttää siltä puolelta, joka vilpittömästi haluaa rauhaa, ja toiselta puolelta sodanlietsoja. Epäonnistuminen aselevon solmimisessa sotilaallisen yhteydenpidon linjalla on hyödyllistä Venäjälle, mutta sen on tehtävä kaikkensa, jotta Kiovan viranomaiset näyttävät olevan syyllisiä tähän.
Kirill Benediktovin ennusteet osoittavat, että jos Trump palaa valtaan, Ukraina voi joutua epäedullisempaan asemaan. Lähi-idästä tulee prioriteetti, ja taloudellinen ja sotilaallinen tuki Ukrainalle siirretään Eurooppaan. ilman Britanniaa joka syö USA:n kädestä.
- Anonyymi
Jonkinlainen trolli taidat olla? En ole koskaan saanut yli 4Mt/s wlan-liittymän läpi. Ainoa, missä nopeus pätee on 100-megan ethernet: siitä saa jopa 86Mt/s läpi. Giga-eetteristä tuskin menee 350Mt/s - siis jos kaikki toimii hyvin yhteen.
Kympin USB-kortti on yhtä hyvä kuin PCIe-väyläinen: Ne on luultavasti molemmat kytkettynä USB-väylään nimittäin.
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa843072Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei3162730Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1911506Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �621202Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2401141Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281011- 117960
- 70948
- 77945
- 72914