Hei ole. 14 v tyttö ja kärsin sairaudesta jossa ei pidätyskyky mulla ole ollenkaan mietin että pitäisikö siirtyä vaippoihin koska kastelen joka päivä koulussa. Tarvitsisin tähän vastausta
Virtsankarkailu
4
193
Vastaukset
- Anonyymi
Jos sinulla ei ole pidätyskykyä ollenkaan, on tietysti järkevintä käyttää vaippaa!
Onhan se monta kertaa miellyttävämpää ja hygieenisempää kuin kastella vaatteensa joka päivä. Säästää myös pyykkimäärissä. - Anonyymi
Menehän kouluterveyden hoitajalla, niin hän tilaa sinulle ajan lääkärille joka selvittää mahdollisilla jatkotutkimuksilla, miksi olet menettänyt virtsarakkosi hallinnan.Siihen asti käytä imukykyisiä kuukautissuojia ja juppaa alavatsasi lihaksia supistamalla pakaralihaksiasi samalla rakkosikin herää jumppaan ja sen sulkialihakset vahvistuvat ja osaat kenties myöhemmin paremmin hallita rakkosi pidätyskykyä.
- Anonyymi
Kuinkas yleistä on teininä lihasjumppa pidätyskyvyn parantamiseksi eli ehkäpä syy on joku muu? Ymmärtääkseni nuo kuukautissuojat ei ole virtsankarkailuun kovin hyviä, koska niiden imukyky/imunopeus ja kapasiteetti ei tahdo riittää. Toisinpäin kyllä taitaa onnistua paremmin.
Mut joo, lääkäriin pitäisi mennä.
Pisti silmään lukuisat kirjoitusvirheet noin lyhyessä tekstissä. En ole "äikänope" jat teen niitä kyllä itsekin eikä aina huvita tarkastaa. Usein tämmöset on osoittautunut provoaloituksiksi.
Monisairas - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinkas yleistä on teininä lihasjumppa pidätyskyvyn parantamiseksi eli ehkäpä syy on joku muu? Ymmärtääkseni nuo kuukautissuojat ei ole virtsankarkailuun kovin hyviä, koska niiden imukyky/imunopeus ja kapasiteetti ei tahdo riittää. Toisinpäin kyllä taitaa onnistua paremmin.
Mut joo, lääkäriin pitäisi mennä.
Pisti silmään lukuisat kirjoitusvirheet noin lyhyessä tekstissä. En ole "äikänope" jat teen niitä kyllä itsekin eikä aina huvita tarkastaa. Usein tämmöset on osoittautunut provoaloituksiksi.
MonisairasTaitaa ainakin jotkut Alwaysit sopia sittenkin inkoon, kun on niin paljon mainostettu telkkarissa viime aikoina. Ilmeisesti myös miehille, kun Iltalehti tiesi eilen kertoa, että tuotepakkauksia pitää tasa-arvoistaa ottamalla joku naiseen viittaava pois siitä pakkauksesta. :):)
Toisaalta joku aika siiten joku (nainen ihan varmaan?) ehdotti miehille vuotosuojia yöksi vai miten se nyt meni, ehkä sellaista kellertävää limaa varten?
Että kyllä on samalla niin älyttömiä "ongelmia" ja niin hauskaa :):):)
Monisairas
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846