..perussuomalainen yhteiskunta?
Olisiko se samantyylinen kuin tämä keskustelupalsta?
Sellaisen henkilön, jonka kanssa on eri mieltä, saisi piestä, tai jopa päästää ilmat pihalle?
Onko sellainen perussuomalainen ihanne?
Olisiko se samantyylinen kuin tämä keskustelupalsta?
Sellaisen henkilön, jonka kanssa on eri mieltä, saisi piestä, tai jopa päästää ilmat pihalle?
Onko sellainen perussuomalainen ihanne?
Vastaukset 38
Vanhimmat
Tuo ei kuulu Perussuomalaisuuteen.
Juuri tällaista on perussuomalaisten palstalla esiintyminen.
Kyllä tuo kuvaa sinun, antipersun toimintaa palstalla - taas kerran, ei Perussuomalaisten. Pelkkiä valheellisia väitteitä ja räkimistä, välillä esiintymistä "me persuna" heitellen outoja kommentteja. Kyllä se antipersu vaan on niin, että touhusi on oksettavaa trollaamista, mutta tyhmyytesi tekee siitä onneksi niin järjetöntä ja läpinäkyvää, että lähinnä se herättää sääliä.
Lopeta se räkiminen raakki, niin loppuu törky kuin seinään. Aamulla ei kukaan häiriköinyt kun olit sammuneena. Palsta oli siisti.
Eikö okse mene ohi?
Kysyin uskovaisilta millainen se taivas on näin konkreettisesti.
Eivät osanneet vastata, mutta oli niillä kova hinku päästä sinne.
Minä kysyin uskovaisilta, minkä ikäinen jeesus oli, kun hänet ristiin naulittiin? Ei ne tienneet .
Urheilumiehiä tais kuitenkin olla, ne jee sukset mainitaan usein. Tiedä vaikka Mietaa olisi jeesus alenevassa polvessa?
Kouluissa opetetaan tiedettä eikä ilmastopropagandaa ja setan agendaa.
Tiet ovat kunnossa, korkeat palkat, pienet verot ja täystyöllisyys.
Sairaat hoidetaan kuntoon.
Kaduilla on turvallista liikkua.
Eläkeläisillä asiat hyvin, syntyvyys noussut.
Matut ovat pakko-koulutuksessa (Suomessa on oppivelvollisuus) työelämää varten, paluuta varten tai työelämässä tukiensa vastineeksi ja suuri osa palautettu takaisin.
Korruptio on kitketty.
Tasa-arvo, oikeus ja demokratia toteutuu, Suomi on aito oikeusvaltio.
Leipäjonot ovat historiaa.
Afrikassa tapahtuu, kun rahaa ei jaeta vaan avustus jatkossa palveluina.
Ja paljon muuta positiivista.
.. ni ja kun pääsit koulusta (kuntoutuksesta) , avasit silmät niin huomasit että asiat ovatkin päivastoin mitä opetettu
Suomi+olisi+niin+kuin+veljespuolueen+Unkarin+hallinnoima+maa+kaikki+tuomarit+ja+virkamiehet+linnaan+ja+persut+tilalle+Halla-Aho+ylituomari+ja+maan+diktaattori.+Lehdistöt+lakkautettu+vain+MV-uutiset+ilmestyy.+Oneksi+80%+suomalaisista+on+eri+mieltä+ja+äänestää+järki-ihmisiä.
Kodinturvajoukot pikatuomioistuimin, joissa kiinteä persujen valamiehistö. Sitähän me halutaan kaikki eikös niin. Mutta ei Suomeen! Persulandian voi perustaa esimerkiksi Malediiveille, se uppoaa pian.
100%+äänestäjistä+on+väärässä+PISTE.
Jos on humalassa äänestetty, onko äänestetty väärin?
Aina se on väärin, jos et tajunnut.. oikee on S.Ä.N.K.Y puolue ja ainut oikea tapa vaikuttaa
Ymmärretty. Moraalin nimissä kuitenkin muistettava, ettei anna koiran maata sängyssä.
Mallin voi katsoa Hitlerin Saksasta. Onneksi suomalaisia ei ole yhtä paljon, tuhokin olisi vähäisempi. Kaasukammiot laulaisi kun väärän värisiä poltetaan.
*+Suomi+olisi+niin+kuin+veljespuolueen+Unkarin+hallinnoima+maa+kaikki+tuomarit+ja+virkamiehet+linnaan+ja+persut+tilalle+Halla-Aho+ylituomari+ja+maan+diktaattori.+Lehdistöt+lakkautettu+vain+MV-uutiset+ilmestyy.+Oneksi+80%+suomalaisista+on+eri+mieltä+ja+äänestää+järki-ihmisiä.+'
Juuri+tällaisen+kuvan+oikeasti+saa+yhteiskunnasta,+kun+lukee+noita+persujen+kirjoitelmia!!!
Jos tuollaisen kuvan saat, niin kannattaa hakeutua hoitoon.
Onko Suomi hyvällä mallilla ja jopa parempaan menossa kokoajan , onko ?
Onko vanhuksilla hyvä, onko lapsilla asiat ok , ei pahoinvointiam ei silpomisia ,
onko töitä , muttei orjatyöllistämistä onko terveyspalvelut ok muillekkin kuin rikkaille,
onko turvallinen maa jossa voi käydä kaupas turvallisesti, onko, onko....
Onko Suomessa asiat hyvin ja ihan turhaa loanheittoa vainn täällä.. paitsi että persut edustaa jotain isoa suurta ja pahaa.. muut tätä hyvää jota nyt nautitaan.. paitsi jos jotain pahaa on niin toki persuthan ne on syyllisiä ja kunhan niistä päästään niin Suomi onkuin paratiisi.. niiiii... sipilä on hyvä jätkä !
SANANVAPAUS AINAKIN OLISI ILMAN MITÄÄN RAJAA !
Mutta ei muilla kuin persuilla.
Monia persuja hyvin tuntevana täytyy sanoa:
Jos persut hallitsisivat suomea, isänmaastamme tulisi maanpäällinen helvetti.
-Eikä tässä ole tippaakaan liiottelua.
niii-i ja nyt on viä onneksi kaikki hyvin. paha persu hyi , hyi.. ihan kamala
"Eläkeläisillä asiat hyvin, syntyvyys noussut,
Afrikassa tapahtuu, kun rahaa ei jaeta vaan avustus jatkossa palveluina.
Ja paljon muuta positiivista."
Suomella alkaisikin pyyhkiä vähän mukavasti - persut panisivat eläkeläisetkin lisääntymään ja paljon muuta positiivista ... jipppiiii
No kyllä, jos nuoret vielä ihmettelevät ovatko tyttöjä tai poikia tai taisteluhelikoptereita vai onko valkoinen vauva ilmastokatastrofi (T.tiedelehti).
Ehkäpä mielenterveyshoito tehoaa, mutta sekin vie aikansa.
PS:lle on kertynyt suuri määrä odotuksia. Aivan kuin yksi mies voisi toteuttaa kaikki ne haaveet, mistä kansa unelmoi.
PS tulee olemaan pettymysten puolue.
no sitähän se tuntuu jo oleen.. ainakin se joitain pelottaa ettei sitä olisi... hmmmm... se ihmetyttää, miksi sitä niin jauhetaan kun jos on kerran pettymys..
Onhan nää muutkin puolueet aina pettymyksiä , riippuen aina kuka oppositiossa kulloinkin on huutamassa vaikka edellises hallitukses olis ollut se kaikkien aikojen isoin pettymys.
Velkaa vain lisääntyy ja rikkaat rikastuu
Minulla on kyllä ikävä Veikko Vennamoa ja SMPtä. Persut on kuraa.
Veikko sekoaisi tässä puolueessa, Veikkohan jahtasi rosvoja. Nyt koko puolue on yhtä rosvoa.
Voi kamalaa!!
Ei olisi.. Koska sinä et saa tulla sinne. Sinä menet Vuosaareen
Miksi sä sanot että koko yhteiskunnan pitää olla fasistisesti joko tai? Jokaisella on oikeus elää turvallisesti. Suvakit voi muuttaa Vuosaareen niin että loppu suomi saa olla turvassa.
Perussuomalainen ihanneyhteiskunta perustuu, vaaleahiuksisiin arjalaisiin, jotka oikea käsi ojossa, tervehtivät: Heil! Halla- Aho!
Tämä yhteiskunta ei taida päästä pitkällekään. Ja hyvä niin.
Kepuli se ei olisi. Kun noin tykkäät yhteiskunnasta.
Varmasti samanlainen kuin nytkin. Perussuomalaiset ovat Vennamon ja Soininkin jälkeen samanlaisia tappelupukareita, että hajottavat oman puolueensa.
En toivo näin epävakaata yhteiskuntaa.