Osoitus siitä että ,ohjelmien tasoa lasketaan MTV:n roskaohjelmatasoa kohden.
Tämä huutava juontaja , on tehnyt näitä juontokeikkoja maikkarilla ja siksi ohjelma
on täynnä näitä kuluneita naamoja,tosin en katso ohjelmaa,mutta tv-lehti kertoo
mitä ohjelmaan osallistujat.Uuusia kasvoja juontohommiin. Ohjelman voi lopettaa.
YLEN ohjelma Hyvät katsojat =
17
347
Vastaukset
- Anonyymi
On taas lauantai-ilta ja ei ole kuin yksi tv-kanava jota voi katsoa eli Teema ja eikö ykkösen "Hyvät katsojat" voisi lähettää alkuillasta ja yhdeksän jälkeen jotain asiaohjelmaa sillä kaikilla mainoskanavillahan tulee ihan höpö höpö ohjelmaa joten tarjonta on normaali aikuiselle minimaalista.
- Anonyymi
Yle TV2 tänään. Klo 14.00 - 18.15 Naissotilaat. Klo 18.15 - 19.00 Pirjo,Pirjo, Pirjo,Pirjo jne.....
Siis minkä takia Yle TV2 lähettää moista ROSKAA ??!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yle TV2 tänään. Klo 14.00 - 18.15 Naissotilaat. Klo 18.15 - 19.00 Pirjo,Pirjo, Pirjo,Pirjo jne.....
Siis minkä takia Yle TV2 lähettää moista ROSKAA ??!!!Ja lisätään tuohon listaan Docstop:pillupäiväkirjat!
- Anonyymi
Hei muuten.. Jos kiinnostaa isoveli-valvoo dystopialeffat niin Teemalta tulee tänä yönä leffa jonka nimi on 1984. Minä otan talteen sen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei muuten.. Jos kiinnostaa isoveli-valvoo dystopialeffat niin Teemalta tulee tänä yönä leffa jonka nimi on 1984. Minä otan talteen sen.
Miten on mahdollista, että vuoden tärkein inter- ja intra-natsistinen elokuva kyetään lähettämään yhteisillä verovaroilla tuetulla Ylellä saatesanoilla "pahoittelemme tekstityksen puuttumista"?
Totaalisen sietämätöntöntä vastuuttomuutta.
- Anonyymi
Viime kertaista ohjelmaa ei voinut katsoa oksennus varoituksen takia, kun ohjelmassa oli cristall snow. Voiko puistattavamman näköistä ilmestystä olla.
SNOW on pilannut jo kymppitonni ohjelman ällöttävällä pukeutumisellaan, eli sekin ohjelma jää tuon ilmestyksen takia katsomatta.
Jos ei osaa pukeutua kuten MIES se kuvottavasti pukeutuva ääliö ohjelmista POIS. - Anonyymi
Vielä tv2:n Rattikärpäset...
- Anonyymi
Sohvaperunat.Suomi Lowe.Pirjo.Jenni.Uusipäivä.Syke.Dog Martin.
Kätevä Emäntä.Kätevänemännän juhlat.Siskonpeti.Strömsöö.
Ylen oksettava aamuteevee.
Samat kotimaiset mustavalkoelokuvat,joita uusitaan vuodesta vuoteen.
Kaikki Norjan TV tuottamat 88 ohjelmaa.
Kaikkea muuta ylen paskaa suoltaa,eli samaa paskaa,kun mainoskanavatkin esittää. - Anonyymi
Tuleehan sieltä änäriä,ammattilaismiljoonärien liigaa, mitähän on jokainen veronmaksaja pulittanut tuntipalkastaan tästäkin ilosta. Yle toimii niinkuin puoluekirja ohjeistaa, ei niinkuin vapaamedia
- Anonyymi
Koko lauantai nhl liigaa, juu sitä onkinkaivattu, nostaisveroja niin tv1 vois näyttää khlläää
- Anonyymi
Tässä tätä tämänpäivän YLE laatuohjelmistoa.
Tähän vielä lisäksi kaikki Norjan tv tuotannot.Muutamat Sopansotkemis & Taikinavatkaamis ohjelmat.
Asunnonstailaamiset & puutarhan tonkimiset.Ym,ym paskat joita kaikki mainoskavavatkin esittää.Kaikki sitten vähintäänkin 55 kertaa uusintoina.
Näistä jatkuvista uusinnoista ja muista paskoista maksamme vuosittain reilut 500 000000 €,roo. Että näin meille tarjotaan Ylen laatuohjelmaa.
https://postimg.cc/D4vpH1xs - Anonyymi
Ylen ohjelmat alkaa olemaan kaiken arvostelun alapuolella.
Mainoskanavien paskamallin mukaan suolletaan,uusintoina uusintojen perään. - Anonyymi
Tässä sen taas näkee ylen paras ohjelma.
Varmaankin toiseksi tuli. Sohvaperunat.
Kolmanneksi. Puoliseitsemän.
Neljänneksi. Pilluralli.
Viidenneksi. Sinkut paljaana.
Kuudenneksi. Strömsöö.
Ylen paras ohjelma.
https://www.suomi24.fi/viihde/elina-knihtila-on-vuoden-naisnayttelija-kultainen-venla-palkinto-sisailmaa-suosikkisarjasta?ref=s24- Anonyymi
Ja näistä maksamme toimitusjohtaja laardileidille palkkaa 350 000 vuodessa. Meidän veroeuroista! Kansa näkee nälkää ja inflaatio jyllää, pienituloiset eivät enää pysty ostamaan bensaa autoihinsa ja työmatkoihin ei ole rahaa. Yle pitää asettaa MOTin tutkinnan alle.
- Anonyymi
Ylen laatuohjelmaa.tälläistä paskaa meille syötetään.
Eikö todellakaan saada kunnon ohjelmistoa.
Kaikki suoraan mainoskavavilta matkittua,samaan muottiin tungettu.
Sitten uusitaan 55 kertaa,tietenkin on katsojien toiveuusinnat.
Mihinkä menee reilut 500 miljoonaa €,roo vuosittain.
Taitaa mennä ylen politrukkien taskuihin..
Ei ainaskaan ohjelmatuotantoon mene.
Olis kirveellä töitä.
https://postimg.cc/HrSvrzM9
https://postimg.cc/gx0Nbh7X - Anonyymi
Ja vielä kaupan päälle loputtoman tylsä American Song Contest.
- Anonyymi
Jep ja Sinkut paljaana.Aupairit siellä ja täällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241474- 1881214