Median mukaan on, mikä tietysti on täysi vale, Alman teettämän kyselyä on media tulkinnut varsin väljästi, kun juttua lukee niin vain 5 prosenttia kansasta on tällä kannalla.
Kaikista vastaajista 57 % arvioi Rinteen hallituksen pitäneen lupauksensa osittain ja 5 % mielestä lupaukset on pidetty täysin. 22 % vastaajista koki, että hallitus ei ole pitänyt lainkaan lupauksiaan ja 16 % ei osannut ottaa kantaa asiaan.
Kaikista vastaajista 57 % arvioi Rinteen hallituksen pitäneen lupauksensa osittain ja 5 % mielestä lupaukset on pidetty täysin. 22 % vastaajista koki, että hallitus ei ole pitänyt lainkaan lupauksiaan ja 16 % ei osannut ottaa kantaa asiaan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Vasemmisto+25,9+%+ja+vihreät+hallituksessa.
Tuskin+nyt+kukaan+mitään+odottaakaan,+muuta+kuin+velkaa.
Ja+Haloselle+uudet+tekarit+valtion+laskuun.
Häntä heilutta kissaa................................
Muistamme kyllä eläkepetoksen kolmen vuoden päästä !!!
Kepu+nyt+hallituksessa+11%++kannatuksella.+Nyt+muitten+perässä+vedettävänä.+Nyt+ei+Sipilä+osta+veronmaksajien+piikkiin+uutta+lentokonetta.+
Ystävänne+faktaa+pukkaa.
Pitää paikkansa. Ei ole ostanut koskaan ennenkään mitään veronmaksajien piikkiin.
Sipilä on Oulun seudun suurimpia veronmaksajia..
Tämä Rinteen hallitus on aloittanut ihan hyvin lupaustensa pitämisen. Eläkekkeitä korotetaan, koulutukseen lisää rahaa ym. Iso asia on sen aktiivileokkurin poisto. Hyvä hallitus!
Älä valehtele, pieneläkettäni ei nostettu, koulutuksessa pyörii niin isot rahat ettei siitä ota selvää, onko nostettu vai laskettu, voi olla että sen isonenä Gustun leikkauksia on hieman siistitty, aktiivi leikkuria ei ole poistettu ja ei poisteta ellei tilalle tule aktiivileikkuri kakkosta..
Nostiko Sipilä eläkettäsi tai sitten oikeistohallitukset. Ei nostanu, vuosikorotukset on tulle leikattuna mutta nyt on pieni toivo tasokorotuksesta.Hallituksen työ alkoi kesän jälkeen ja hätäsimmät odottaa hunajaa parin kuukauden jälkeen. Tammikuussa tulee pieni nosto mutta tasokorotukset odottaa kyllä päätöstään.Siitä saa ja pitää muistuttaa mutta ei ne taikureita ole niinkuin ei edellisetkään.Tahtotila voi nyt olla parempi.
Totuus on että Rinne on pääministerinä eläkepetoksella, mitään korotusta ei tule jos on vähänkin työeläkettä pohjilla ja Rinne lupasi 100 euron korotuksen kaikille eläkeläisille..
Poistoon.............
Palsta ei kestä totuutta, valehtelemalla voitettiin vaalit ja keskusta alas. Sipilä alkaa vaikuttaa kunnon mieheltä. Muka 30 euroa korotusta, ÄLÄ UNTA NÄÄ, itselläni korotusta n 5 euroa, miten tämä mahdollista, 30 euroa saa vain täyden kansaneläkkeen saajat, jos on vähänkin työeläkettä pohjilla korotus kutistuu mitättömäksi ja sitä ei saa vaikka työllisyys ja talous kehittyisi kuinka.
Seuratkaapa media, valehdellaan korvat ja silmät täyteen korotuksesta..
Rinne kuulee tuosta vielä..
Rinteellä apina olkapäällä.................
Kiuru lupaa suurta sosiaalipoliittista uudistusta, ei tosin tällä hallituskaudella !
TOSI LIVERTÄJÄ
Kristalla myös apina olkapäällä...............
Huhtikuun väliriihi lähestyy ja paniikki sitä myötä, kaikki mietinnöt on vuosien pitkässä pohdinnassa, rauhassa valmistellaan, aika loppuu, ei mitään näkyvää olla saatu aikaan muuta, kuin lisää velkaa.
Vihersosialisti tietä miten seuraavissa vaaleissa käy, nyt vain lypsetään etuja omalle porukalle mitä vain irti saadaan niin romahdus ei ole sitten niin kovin suuri..
Käy katsomassa Helsingin etelä-rannassa purjeveneitä. SOS hallitus lypsi etuja omalle porukalle?
Ei. Vappusatasta ei ole näkynyt.
SSS, lupaamme ettemme leikkaa koulutuksesta.
Sossut tilille katteettomista lupauksista !