Lellimismatkailua Pattayalle.

Anonyymi

Lapsena pilalle lellityt juntit ovat löytäneet aikuisiässä oivan kohteen, Pattayan.

12

70

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lärpätä Lerppaa !

      Se oli soan jälkhen, ko mie näin yhen semmosen kumman ihmeen, jota mie en voinu uskoa oikein milhän. Tuolta Möykkysestä tuothin venheelä kaksi ihmistä, mies ja vaimo siinä oli. Se oli se Paulaharju ja sillä oli se hänen vaimonsa matkassa.

      Mie en sitten sitä ihmettä ollu koskhaan nähny, että vaimola on housut jalassa. Mie en käsittäny sitä, että vaimoilaki on päällyshousut. Se ei minun järkhen mahtunu, ei milhän. Ne tuli tuohon pottumaale, ko met isän kans nostima pottuja. Se Paulaharju kysy sitten isältä, että onko tässä kylässä semmosia vanhempia ihmisiä, että hän haluais niitä haastatella, jokka tietäs tämän kylän elämästä jotaki sanoa siitä vähän takasinpäin. Isä sano, että joo, niitä vain on kaksi ja näytti sen talon missä ne assuu. Sielä on Tiina toisen nimi ja toinen on Martta, ne on vanhoja ihmisiä, että net kyllä tietävät kertoa. Ne sano, että sepä hyvä, meppä lähemä tekhen töitä ja niin ne lähti siitä sitten.

      Mie olen sitten kirjasta kattonu, ko se on tehny sen, niin oli ne tiehnet tästäki kylästä jotaki, ne vanhat ihmiset.

      Se se tosihan minua ihmetytti ne päällyshousut naisela ja sillä Paulaharjulaki oli semmoset kengät, etten mie niitä ymmärtäny kengiksi ollekhan. Ne oli semmosia nahkakenkiä kyllä, mutta niissä ei ollu nokkaa ollekhan. Ne oli niinkö lipposet, mutta varret niissä oli pitkät.

      Täälä niin harvoin kulkiki, niitä semmosia viehraita, joita ei tuntenu. No ne teki sen hommansa ja jatkoit matkaa, ne teki työksensä sitä hommaa. Kiertelit kattomhan näitä pieniä kyliä ja miten täälä elethän ja olhan. Silloinhan ne näit, ko sattu just se perunannostoaika, että täälähän ihmiset touhuavat täyttä päätä.

      • Anonyymi

        Juuri näin.

        Pattayalle on ihana matkustaa thaityttöjen hellittäväksi ja lellittäväksi.

        Pattayan Paratiisista saat kaikki palvelut.


    • Rekallinen mun poikakavereita vietiin vahingossa britteihin... Niistä meni nyt parasta ennen päiväys umpeen sitten. Ei saatu koneinssejä ja kirurgeja pelastamaan Suomen tyyövoimapulaa. Mä oon ihan romuna.. Kostoksi pesen sen.
      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006282441.html

      • Anonyymi

        Mä kysyi täälä kumpi fuge vai pattis? Sain vastaohjauksen ja sit jo kahen päivän päästä ostettii fugesta rantahuvila ja jahti. Mietin jo tässä kahestaan mielikuvitusvaimoni thaidollyn kanssa että mistä hommataan seuraava huvila. Se vaan pihisi ja sihisi. Vissiin vuotaa taas. Hoitsu joskus aina neulalla sitä härnää ja sit se on ihan velttona.


    • Meillä ei lellitä. Laitoin pojan hommiin hampurilaisravintolaan jo seiskan vanhana ja estin sen kouluunpääsyn. Turhaan ne siellä koulussa olis opettanut jotakin hölynpölyä sille jotakin mamatiikkaa ja hystoriaa. Kotona meillä vallitsee läsnäolo ja läsnäolokasvatus. Tuijotan poikaa kaksi tuntia panakodipäissäni joka ilta mutta en puhu mitään eikä tehdä mitään. Se on sitä aitoa läsnäoloa parhaimmillaan.
      Vaimopetterille ja poikapetterille hommattiin molemmille kelakortit. Se on kaikkein paras luottokortti ja tällaisen mirjaldöörin musta amex. Sähköt meni poikki yöllä mutta akka käy lataamassa mun tapletin rappukäytävässä kohta ku meen savelle.

    • Anonyymi

      Lellimismatkailu on nykyisin kuuminta hottia. Ihana päästä thaityttösen lempeään lellintään.

      • Anonyymi

        Tripadvisorin mukaan Pattaya on paras Hellimis matkailun kohdepaikka


    • Anonyymi

      Kerta pari päivässä lellintää = pumpummia niin a vot tekee hyyyyyväääää !!!

    • Mä kerran lellisisin akan poikaa. Kaks vuotta istuin riksussa.

    • Anonyymi

      Se on se vapaa kasvatus ja kun ei saa enää piiskaa antaa

      • Anonyymi

        Sadomasokismi taitaa olla enemmän euroopan vuokramorsianten laji


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe