Viimeinen lestalahkolainen saa lähtöpassit hallituksesta eli ottaako tuore puheenjohtaja Katri Kulmuni Mika Lintilän salkun:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006277609.html
Jos ottaa niin hyvä niin.
Mitäs lestakyrpäläiset tähän..?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006277609.html
Jos ottaa niin hyvä niin.
Mitäs lestakyrpäläiset tähän..?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitäs Jomben mulkku tähän?
Jombe huutaa lestaa, tänäänkin ölissyt.
Pankkomajurilla on edelleen pahoja harhoja ryypiskeltyään keskeneräistä kiljua, koska kuulee päässään lestojen huutelua. Mahtaa kuirulla istuessaan kuulla vielä lisää sitä lestojen huutelua.
sipilä vaikuttaa kaikkiin vielä
hoitajat mainittu myös
maahanmuutto?
Juha-Lesta Sipilän sinipiikahallituksen perinnön häivyttämisessä menee aika useamman hallituksen yli, tämä nykyinen tekee parhaansa, mutta kaikkivoipa ja ihmeiden tekijä se ei ole sekään.
Minä en toivu koskaan, kun Sipilä vaurastui ja minä jäin ruikuttamaan.
nimim. Luuseri
Valtionyhtiön mysteerikauppa teki Juha Sipilästä miljonäärin - Sipilä rikastui osakekeinottelulla, ei pääministerinä olemalla:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b776e29f-4c4c-4df9-a4ff-4253c4ba9d71
- Jos valtionyhtiö tänä päivänä rahoittaisi oman omaisuutensa myynnin yksityiselle ihmiselle, joka pian kaupan jälkeen myisi saman omaisuuden lähes nelinkertaisella hinnalla ulkomaiselle omistajalle, seurauksena olisi todennäköisesti skandaali, ja kaikkien asianosaisten toimet tutkittaisiin perusteellisesti.
Mutta minä möin sieluni Putinille ja saan joka päivä nelinkertaisen annoksen kaalisoppaa.
onko siellä uskonto ja keskusta vastakkain?
lähi-idän meininki?