Veikkaus valehtelee

Anonyymi

8

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa katsoa tämän illan MOT ohjelma TV. ykkösellä .

    • Anonyymi

      11 miljardia pelkästään pelikoneiden liikevaihto vuodessa (siis luku jota Veikkaus yrittää pimittää, samoin kuin että koko toiminnan todellinen liikevaihto on 13 miljardia, josta siis pelikoneiden osuus 11/13 miljardia!) ja jotta on hepompi käsittää niin pelikoneita pelataan 30 MILJOONALLA EUROLLA PÄIVÄSSÄ! Kuka luottaa vielä Veikkaukseen? Tuo 100 euron häviäminen muutamassa minuutissa on täysin totta ja se vielä kun tapahtuu monta kertaa päivässä. Tällaista ei muissa maissa ole, ei pitäisi olla Suomessakaan. Ja tuo korostettu hyväntekeväisyysaspekti, johon Veikkaus ohjelmassakin vetoaa on liioittelua. Miksi esim. puolueiden ja poliitikkojen saamia avustuksia ja palkkioita ei tuoda selkeästi esille ym. kulttuuriin meneviä rahoja, jotka eivät nyt varsinaista hyväntekeväisyyttä, vaikka Rosa M. nauttiikin kun saa verorahoilla nautiskella viinilasin ääressä kulttuurista (Sannikka ja Ukkola -ohjelma). Toiset nauttivat oopperasta Veiikkaus-rahoilla, joilla jonkun toisen olisi pitänyt ostaa perheeelleen ruokaa sen sijaan, että rahat menivät kaupassa olevaan peliautomaattiin.

    • Anonyymi

      Jos hyväntekeväisyyteen menee 1 miljardi, niin minne katoaa ne 10 miljardia?

      • Anonyymi

        Hyväveliverkoston mainetta ei saa tahrata aivan sama kuka kuttaa 9 miljardia ovat muuta kansaa ylempiä toimioita herrasväkeä ja muurariveljiä. valan vannoneita tuomareita jotka eivät veljeään vastaan käy. Poliisimme on ensimmäinen suojavalli jokan vaijentaa niin toimittajat kin yksitysetkin häiriköt.


    • Anonyymi

      Ne haluaa vain valvoa, kuka voittaa, jotta voivat leikata tukia. Leikkuri iskee opintotukeen, asumistukeen, työmarkkinatukeen, TT-tukeen, eläkkeisiin.. Kaikkeen.

      Kela on armoton.

      Niitä mitään ihmisten peliongelmat kiinnosta.

      • Anonyymi

        Miksi suomalainen joka muuttaa osoitteensa ulkomaille. Ei voi pelata Veikkauksen pelejä?

        Mikä tai kutka ovat tällaisen säännön laatineet???
        Mikä tekee suomalaisesta näin eriarvoiseen???

        Oliskos aika päivittää säännöt????


    • Anonyymi

      Kansa pelaa mutta täysin vapaaehtoisesti. Ei se Veikkaus ole pakottanut ketään pelaamaan euroakaan.

    • Anonyymi

      Ja sisäministeriö valvoo Viekkaus Oy.tä. Luotatko siihen että sisäministeriö todella valvoo, että Viekkaus toimii lakien ja asetusten mukaisesti?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5804
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      1967
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      25
      1409
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      1215
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1125
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1077
    7. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      66
      1059
    8. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      143
      1036
    9. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      51
      1032
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      985
    Aihe