Veikkaus valehtelee asiakkailleen

Anonyymi

VÄITE 2: Jostain pelistä voittaa vähän väliä pikkuvoittoja ja toisista taas tosi harvoin mutta vähän enemmän, vaikka peleissä on sama palautusprosentti. Pelejä taidetaan peukaloida jotenkin.

TARUA: Pelejä ei peukaloida, vaan ilmiössä on kyse pelien erilaisesta volatiliteetista. Volatiliteetti ei vaikuta pelin palautusprosenttiin, vaan se määrittää pelin riskitason. Matalan volatiliteetin peleissä voittoja tulee usein, mutta ne ovat pieniä. Korkean volatiliteetin peleissä voittoja taas tulee harvemmin, mutta ne ovat suurempia. Volatiliteetti ei siis ratkaise pelin todennäköisyyksiä, vaan se tekee peleistä erilaisia.

No ihan varmastihan noita pelejä peukaloidaan. Pienenkin ”voiton” jälkeen kaikki kynitään takaisin, korkojen kera, ettei vain jäisi voitokle. Veikkaus on huijari, varas ja valehtelija. Täysin noraaliton, rahanahne huijari ihan 100%.
T. Entinen asiakas

9

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Naurettava väite ettei muka peukaloida. Eihän ahne veikkaus jakaa vaan saada sitä itselleen.
      On sairasta että tällaisen huijauksen annetaan jatkua. Yksityinen firma olisi jo lakkautettu sääntörikkomusten vuoksi mutta varas ja huijari veikkaus vain jatkaa kusetustaan sekä sumutustaan.

    • Anonyymi

      Niin paljon hämärää toimintaa liikkuu veikkauksen ympärillä,en ihmettelisi jos
      sieltä paljastuisi todellinen väärinkäytösten vyyhti?

    • Anonyymi

      Missä on suomen Poliisi poliisi suojelee hyviäherroja.
      Jos oisi kyse saaristonhelmestä poliisi hyökkisi rintamana. Rikollisjäejsetö suojelee omiaan ja on omiensa hallinassa.

      • Anonyymi

        Miksi suomalainen joka muuttaa osoitteensa ulkomaille. Ei voi pelata Veikkauksen pelejä??

        Kertokaa miksi tällainen sääntö? Mikä tekee suomalaisesta näin eriarvoiseen??
        Olisiko aika päivittää Veikkauksen säännöt?????


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi suomalainen joka muuttaa osoitteensa ulkomaille. Ei voi pelata Veikkauksen pelejä??

        Kertokaa miksi tällainen sääntö? Mikä tekee suomalaisesta näin eriarvoiseen??
        Olisiko aika päivittää Veikkauksen säännöt?????

        Miksi ei voi ??
        ''Veikkaus.fi palvelun käyttö ulkomailla on mahdollista etuasiakkaille, mikäli paikallinen lakisäädäntö sen sallii. Tietyissä peleissä ja palveluissa on erikseen asetettuja estoja rajatuissa maissa.''


    • Anonyymi

      luulen että veikkauksen automaattipeleissä voitolla olevien laskemiseksi riittää yhden ihmisen sormet.
      muut on tappiolla
      toiset vähemmän ja toiset enemmän jopa 200 000 jotkut

    • Anonyymi

      Missä on poliisi ? Paatero sanoi, että Veikkauksen tehtävä on nyhtää peliongelmaisilta se miljardi joten pitää pelejä tietenkin kiristää.

      Missä on rahat ? Ettekö te ongelmaiset nyt pelaa HÄH

    • Anonyymi

      Sama jatkuu 2024 veikkauksen peleissä. Se että matalan volatiliteetin peleissä pieniä voittoja tulisi useammin ei todellakaan pidä paikkaansa. Tämä on ns. suuri sumutus pelaajia kohtaan. Tuon on huomannut varmasti moni joka on Veikkauksen pelejä pelannut. Voittoja tulee todennäköisesti silloin kun tietty rahamäärä on sijoitettu eli hävitty peliin. Niin ja tähän on laskettu kaikkien pelaajien sijoittamaan summa. Veikkaus tekee näitä pelejä joita ei pelata juuri ollenkaan ja juuri niistä ei todennäköisesti voita ollenkaan, kun isot voitot yleensä voitetaan juuri näistä suosituista peleistä, mitä pelataan paljon. Aina kun ilmestyy uutuuspeli, niin siitä annetaan ensimmäistä kertaa pelatessa aika hyviäkin voittoja jopa pienellä panoksella ja jonkin ajan kuluttua voitot loppuvat. Tämä on ihan suunniteltua toimintaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4888
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3329
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      17
      2558
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1643
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1259
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1017
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      68
      952
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      855
    Aihe