Olen ajatellut muuttaa osan rahavarallisuudesta kryptorahastoihin. Näistä päällimmäiseksi on noussut bitcoin.
Nyt olen siinä vaiheessa että pitää valita jokin lompakko, jota voin käyttää tietokoneelta ja älykännykästä. Eli käyttötapa ei muutu muuksi kuin nytkään muutoin kun siltä osin että varallisuuteni ei sijaitse enää pankin tietokoneessa, vaan omassani.
Lompakko-ohjelmia tuntuu olevan lukuisia. Onko kokemusta? Mitä kannattaisi käyttää?
Ledger Nano on yksi esille noussut ja toinen BreadWallet, joka ainakin toimii Applen puhelimissa.
Kryptolompakko
3
651
Vastaukset 3
- Anonyymi
Pilvi lompakko kuten Coinbase. Kun laitat kaksivaiheisen kirjautumisen kuntoon crypto t turvassa. Toimii omalla asiakasohjelmalla kuin
web läpi.
Setelitankkaus onnistuu Bittimaatti & co kautta QR koodin helposti. Coinbase app on QR ruutu tankkausta & Coupons nostoa varten.
https://www.coinbase.com/join/pirhon_0? - Anonyymi
Itse ostan Ledger Nano:n, mutta toisaalta kannattaako jos taas tulee crash.
- Anonyymi
Mikäli haluaa ottaa riskejä ei kannata Layer 1 lohkoketjuihin sijoittaa vaan niiden alla toimiviin projekteihin, Bull Run vasta aluillaan ja sieltä saisi hyviä nousuja muutamien projektien kanssa. Ethereumin alla esimerkiksi OpenGPU tai NeuralAI vaikuttavat pitkässä juoksussa hyviltä kohteilta.
Solanan alla 99.9% pelkkää paskaa, ei kannata koskea siellä oleviin projekteihin tosin muutamia pelejä kuten Star Atlas, BR1:Infinite tai Decimated voisi olla hyviä kohteita ainakin pitää silmällä.
Huomioithan että ylläolevat kohteet eivät ole sijoitusvinkkejä ja sinun tulee tehdä aina omat taustatutkimuksesi ennen sijoituspäätöstä.
Kryptolompakon kohdalla suosittelen Hardware wallettia jossa voit säilyttää kryptosi turvallisesti: https://kryptolompakko.net/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51165
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1621008Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216803- 63738
- 64723
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21628Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 50504
- 47485
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98466Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
- 37458
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440