Onko Tämä Perussuomalaisten kirjoittama ?

Hyväksyykö tämän kirjoituksen perussuomalaisten puoluesihteeri ja
sen ohjelma ? Vai onko tämä yksittäisen vähän vajaan kirjoittama ? :::::

EU lupaa yhtä ja toista ja hypettää yhtä paljon, mutta samalla vaietaan haitoista, jotka on lupausten vastaisia, koska ne on väistämättömiä seurauksia Suurvaltahankkeen toteuttamisessa. Vihamieliset eu-palvojat yrittää epätoivoisesti räksyttämällä ylläpitää valheellista pintaa, koska faktoja vastaan ei näköjään löydy muita tapoja.

EU-jäsenyyden haitat:

Omien markkinoiden/kilpailukeinojen integrointi osaksi EU-sisämarkkinoita. Sen seurauksia on ollut mm. ennätykselliset konkurssit ja yt-neuvottelut, massatyöttömyys, pitkäaikaistyöttömyyden räjähdysmäinen kasvu, sosiaalimenojen valtava kasvu, sekä valtion että kansan köyhtyminen ja ylivelkaantuminen, riippuvuus eu-sossun tukemisesta, leipäjonojen kasvu, kiky, site, caruna-gate, hallitsematon turvapaikkaralli, humanitaaristen kustannusten valtava nousu, joka lisää tarvetta hakea tukea eu-sossusta yms.

Muita haittoja on mm. itsemääräämisoikeuden asteittainen häviäminen, kun eu-lakeja ajetaan osaksi eu:hun integroitavaa valtiota. Tähän liittyy myös demokratian muuttuminen näennäiseksi ja ohjatuksi.

Lisää haittoja on mm. integrointiin littyvät vastakkainasettelut. EU-rintama ajaa kansojen sekoittumista, eli heidän mutoiluaan eu-kansalaisiksi. Tämä saa tietenkin vastaansa kansallisidentiteetin, kansallismielisyyden ja isänmaallisuuden, jotka on täysin luonnollinen reaktio ulkopuolisia uhkia vastaan. Kaikessa julmuudessaan ja epärehellisyydessään eu-rintama muotoili em. normeista oikeusvaltion, eu:n, kehityksen yms vastaisia, luomalla niiden ylle keinotekoisesti harhamielikuvat natsismista, fasismista, venäjämielisydestä jne. Tietenkin valittiin nämä ismit ja ideologiat, koska niitä vastutetaan luonnostaan ja niiden perusteella voidaan oikeuttaa toimenpiteet, joka harhaanjohtavan pinnan alla on kuitenkin antidemokraattista aktivismia.

Vaikka eeuun toimintaan kuuluu myös hyviä asioita, se ei poista haittojen faktisuutta, joista kertoo monet negatiiviset muutokset kansakunnissa, sekä silkat valheet. Vihamieliset eu-palvojat tietenkin kiistää kaiken, mutta se on ihan tunnettua toimintaa. Heille valheet, vääristelyt, viha, pelonlietsonta sekä kilpahuudanta on sitä ydintoimintaa. Kuten äärivasemmistossa, äärisosialismissa yms ääri-ilmiössä yleensäkin. "Koska natsit... koska fasistit... koska venäjämieliset" yms on surkeaakin surkeampia tekosyitä. Aikuiset ihmiset kehtaa.... hyh!

Kiinnitin huomion lauseeseen:
" Omien markkinoiden/kilpailukeinojen integrointi osaksi EU-sisämarkkinoita"
Tarkoittaako tämä kommunistista valtioa vai yksityistä omistajuutta tukevaa
järjesteelmää ? Vai mistä lauseessa on kyse näin kaupallisilla termeillä ??

1

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaisista on mahdotonta erotella vähän vajaita. Täysi mahdottomuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1164
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      840
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      603
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      532
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      527
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    Aihe