Suomenkin on nöyrryttävä kuten Ruotsi.

Anonyymi

Ruotsi on tässäkin ajatusmallissa suomea viisaampi ja edellä. Kansa vaatii, että ruotsidemokraattien syrjimisen on loputtava ja muut puolueet ovat tämän kansan tahdon huomanneet.
https://www.suomenuutiset.fi/kansa-haluaa-panna-pisteen-ruotsidemokraattien-syrjinnalle/
Tuleekohan suomessakin kansan mitta täyteen vuosia jatkuneessa Perus-suomalaisten syrjimisessä? Voi olla että kun hallitus on nyt vasemmistovihreä voittoinen syrjmisen räikeys korostuu tämän 4 vuoden aikana ja kansa kypsyy samalla tavalla kuin ruotsissa.

13

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei onnistu suomessa.

      • Anonyymi

        täällä määrää tummaihoiset siirtomaaisännät


    • Olen seurannut SD:n nousua 2004 alkaen, enkä ole hetkeäkään epäröinyt etteikö Ruotsidemokraateista kasvaisi hallinnon toimista huolimatta suurin puolue. Sama tulee tapahtumaan PS:lle. Kasvu kulkee käsikädessä epäonnistuneen maahanmuuttopoliitikan seurauksena ja niin kauan kuin hallinto ei muuta politiikkaansa, sekä SD että PS kasvavat - kattona on vain taivas.

      Suomessa suunnanmuutoksen huomaa siitä, että älykkäimmät toimittajat ovat jo kääntäneet kelkkansa, koska tulevaisuuden työpaikat löytyvät PS-mielisille. Vai kuvitteleeko joku, että Perussuomalaisia mollinut toimittaja saa pitää Ylen suojatyöpaikkansa =)

      Osat kulttuuripiirien höttöuskovaisistakin on jo herännyt "Kutsun Afrikan kotiini kahville" -unestaan, eivätkä katsele lyhytnäköisesti vain Hartwall Arenan lippujen myyntituottoa.

    • Anonyymi

      Suomi on jo Ruotsin provinssi. Veroja lasketaan ja palkkoja alennetaan, mihin yhtälö johtaa.?
      Suomalaiset ajetaan peräkammariin. Hiilijalanjälki katsoo kerran viikossa verhon takaa ikkunasta ulos. Näin Suomineito kohtelee omia lapsiaan, hoivavietti on vaihtunut irstailuksi. Näin sitä voi kuvainnollisesti kuvata. Hyvin on talvisodan henki vaihtunut.

    • Anonyymi

      Talouslehti kesällä kertoi Ruotsissa irtisanomissuojaakin löysennettävän työllisyysasteen nostamiseksi.
      Jo oli aikakin seutata Tanskan esimerkkiä.

      • Anonyymi

        Ruotsissa irtisanomissuojaakin löysennettävän työllisyysasteen nostamiseksi.
        Pylly edellä puuhun, ihmiset kilometritehtaalle työllisyys paranee. Voi voi, järki älä jätä. Sanon minä!


    • Anonyymi

      Persu on uhri. Maailma tölvii persua. Voi persuparkaa. Kova on persun osa eikä ymmärtäjiä löydy.

      Hyvä kuitenkin että uhriutuville uikuttajille on oma puolue. Sieltä saa varmaankin vertaistukea.

      • Anonyymi

        Yhtenäisestä Venäjästä ei tule Suomessa hallituskelpoista.


    • Anonyymi

      Suomen persut ovat olleet hallitusvastuussa (joka tosin hajoitti puolueen), joten en ihan ymmärrä millä perusteella he ovat jotenkin sorrettuja?

      Monipuoluehallitus muodostetaan aina niiden kesken jotka pystyvät sopimaan asioista. Vuonna 2015 persut pystyivät.

    • Älyllisesti heikkolahjaiset vihervasemmistolaiset ovat solvanneet persuja vuosikausia, lopputulos on ollut se että persut ovat tällähetkellä maamme suosituin puolue.

    • Anonyymi

      PS ainut vaihtoehto ketä äänestää.
      Omalta alueelta KD ei saa läpi ehdokasta, joten en äänestä KD

      KD myös munasi olemalla Saulikki Ninnin kannattaja menneissä vaaleissa.
      Kyllä oma ehdokas olisi pitänyt olla.
      Sininen uni ei laittanut lainkaan Presidentti ehdokasta ja nyt puolue on muisto vain.

      • Anonyymi

        Ruotsin kansa on kyllästynyt jatkuvaan väärään suvaitsevaisuuteen josta ei ole ollut kuin haittaa ja rahanmenoa ruotsille, etelä-ruotsin monet kaupungit on käytännössä vaarallisia asua.
        Parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Vaikka ruotsin tapauksessa se taitaa olla myöhäistä.


    • Anonyymi

      Ruotsin hallinnon aikana hävitettiin Saamelainen kulttuuri ja Kalevala kulttuuri, se on pistetty suomalaisten syyksi. Niissä on ikiaikaista viisautta joka ei vanhene.
      Jos ei ymmärrä että pinta on vaan harhaista höttö, josta ei voi syvällistä ymmärrystä ammentaa, - mainokset, niissä on universaalinen totuus, ainoa pysyvä onni. Siis muoti on identiteetti, isolla Å.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4848
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2711
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2504
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1933
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1832
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      88
      1661
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1612
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      1532
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1200
    Aihe