Missäs päin ne ovat tänä vuonna?
Halloween bileet 2019
Anonyymi
1269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onkos tää taas niitä "kurpitsa juttuja" joissa poltetaan marihuonaa.
Teillä ne on tänä vuonna ja sinun vuoro hommata viinat. Me kaikki tulemme klo19.
Eiköhän ne Sienipolulta löydy.
Mahtaakohan porukka taas ottaa kunnon maruhuona höyryt.
Tuleeko Lallu??
Jos ei, niin en vaivaudu paikalle!!
En ole sellaisista jutuista innostunut ollenkaan.
Toivottavasti nyt osataan bilettää rauhallisemmin kuin viimevuonna jolloin kyseiset bileet päättyivät poliisin ja ambulanssin tuloon.
Eikös tänään kerätä viinakset ja aineet kasaan ja huomenna sitten bileet pystyyn?
Kylläpäs oli eilen sitten aikamoiset bileet. Jytke ja pauke oli aika rajua ja kuten arvata saattoi niin bileet päättyivät ylilyöntiin ja porukkaa raahattiin maijan matkassa selviämään valtion tarjoamaan hotelliin. Marihuonaa takavarikoitiin ja tehtiinpä ratsaus erään kaverin kämpään jossa epäiltiin olevan Marihuona lastia. Osa porukasta putkan lisäksi saa vielä syytteen huumausaineiden hallussapidosta.
Tälläiset bileet tälläkertaa.
Taisi olla eilen illalla kolmostalossa jotkut bileet kun sellasta möykkää sieltä kuului ulos asti. Rauhallista ollutkin nyt jo todella pitkään siinä talossa. Toivottavasti tämä oli vain jokin lipsahdus ja tälläinen ei tule enää toistumaan.
Lähes Joka viikonloppu sieltä parvekkeelta kuuluu möykkää kun siellä ryypätään. Eilen illalla tosiaan viimeksi.
"Rauhallista ollutkin nyt jo todella pitkään siinä talossa."
Vuokrataloissa on enemmänkin poikkeus kuin sääntö että viikonloppuisin olisi hiljaista.
On varmaan kyseinen halloween-huvittelu ollut monella muullakin paikkakunnalla.