Kysytään tulot ja kaikki, sitten tulee ilmoitus laina hylätty. Haluaa kalastella vain ihmisten tietoja, mutta lainaa ei timu, ei edes 100 euroa.
ei saa enää vippiä
15
1064
Vastaukset
- Anonyymi
Olisit tyytyväinen ettei tipu.
Elä tulojesi mukaan. - Anonyymi
pikavipipen aikakausi on loppu ja lisäkuluista jää pois varmasti ummetuslääkitys
- Anonyymi
Ei kannata vähätuloisena uskoa enää jälk 1.9 mainoksiin mitä saa. Tarkastavat vain instantorilla tilisi tapahtumat, ei muuta. Lähettävät maksua vasten niitä sinne tänne roskapostimainostajien palvelimiin.
- Anonyymi
Onko tullut mieleen mahdollisuus, että eivät kalastele tietojasi vaan et saa lainaa, koska olet huono asiakas?
- Anonyymi
Niin se pitääkin tehdä, että on tulot luotottan tiedossa ja luotot maksetaan. Eikä satasen laina ole kuin nylobeatin kappale
- Anonyymi
tomii kun laittaa hakiessa 300e suuremmat tulot.
-one life - Anonyymi
Ihme että persaukinen ei saa kallista lainaa. Hmmm... 🎅🎅🎅
- Anonyymi
Luottotietoni ovat menneet. En ole maksanut osamaksueriä enkä lainoja. Nyt tarviin lisää lainaa, mitä en tietenkään aio maksaa takaisin. Mutta nää huijarifirmat eivät myönnä mulla lainaa. Miten ne vois haastaa oikeuteen? Voinko valittaa poliisille?
- Anonyymi
Hehe. Hauskaa, mutta samalla surullista, koska täällä pyörii ihmisiä jotka oikeasti ajattelevat noin. 😆
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hehe. Hauskaa, mutta samalla surullista, koska täällä pyörii ihmisiä jotka oikeasti ajattelevat noin. 😆
Niin. Tässähän se pikavippiongelman ydin on. Tuolla tavoin ajattelevia ja toimivia löytyy pilvin pimein.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Tässähän se pikavippiongelman ydin on. Tuolla tavoin ajattelevia ja toimivia löytyy pilvin pimein.
Useimmat kyllä *aikovat* maksaa takaisin, mutta sitten tulee erilaisia esteitä ja yllättäviä menoja. Mieli katkeroituu vielä pikavippifirmojen riistokoroista. Raha ei riittänyt velattomanakaan, vielä vähemmän nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Useimmat kyllä *aikovat* maksaa takaisin, mutta sitten tulee erilaisia esteitä ja yllättäviä menoja. Mieli katkeroituu vielä pikavippifirmojen riistokoroista. Raha ei riittänyt velattomanakaan, vielä vähemmän nyt.
No jaa, enpä tiedä. Jos tilillä on 20€ ja sossusta tulee kerran kuukaudessa rahaa joka menee kokonaan laskuihin ja ruokaan, niin millä maksat velan takaisin korkoineen?
Ehkä nämä ovat vaan kerta kaikkiaan niin tyhmiä että eivät ymmärrä että jos menot ovat isommat kuin tulot, niin huonosti käy. En tosin syytä ainoastaan vippaajia tästä, vaan myös vipin antajia. Kun antaa sadoille tuhansille persaukiselle vippiä, niin saa myös katsoa peiliin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jaa, enpä tiedä. Jos tilillä on 20€ ja sossusta tulee kerran kuukaudessa rahaa joka menee kokonaan laskuihin ja ruokaan, niin millä maksat velan takaisin korkoineen?
Ehkä nämä ovat vaan kerta kaikkiaan niin tyhmiä että eivät ymmärrä että jos menot ovat isommat kuin tulot, niin huonosti käy. En tosin syytä ainoastaan vippaajia tästä, vaan myös vipin antajia. Kun antaa sadoille tuhansille persaukiselle vippiä, niin saa myös katsoa peiliin.Viime vuosina pikavippifirmat eivät ole enää antaneet lainoja peruspäivärahan varassa eläville työttömille, koska heiltä ei voi ulosmitata senttiäkään. Bisnes on tehty kokonaan työssäkäyvien luottolimiiteillä. Syyskuun korkokattolakiuudistus teki lainanmyöntäjistä vieläkin varovaisempia.
- Anonyymi
Tuntuu sinua koskevan ja kirpaisevan kaikkein eniten.voi olla että vippaajat saavat menonsa hoidettua,eivätkä ole täällä huutelemassa.
- Anonyymi
Niin, säälihän se on. Pikavippifirmat ovat maksaneet muhkeasta kassavirrastaan 7% ja 8% osinkoja meille tavallisille pulliaisille, jotka ovat sijoittaneet firmojen osakkeisiin. Ei sellainen mikään kultakaivos ole, mutta kyllä 8% tuotto on parempi, kuin pankkien tarjoamat 0,25%...0,75%. Toivotaan vaan, että vippaajia löytyy tarpeeksi ja homma jatkuu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1585997Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2033431Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on133175Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a562893Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,932624IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-252223Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.241947- 461719
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:531699- 731658