Tesla-kuski paloi autoonsa kun ovia ei saatu auki

Anonyymi

12

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on sitä Teslan laatua. Palopommeja, maalivikoja, huonoa viimeistelyä ja suunnittelua.

    • Anonyymi

      Hyvä esimerkki, mihin sähköautojen yleistyminen voi johtaa. Akkupalot ovat vaarallisia myös pelastajille.

    • Anonyymi

      Juutalaisten kosto Fritz sedälle😆😆😆

    • Anonyymi

      Kuvaa myös amerikkalaista voiton tavoittelua: Muskin avaruusmatkoille myydään vain menolippuja!!!

    • Anonyymi

      Sähköautot tuovat mukanaan vielä kaikenlaista harmia, kun syttyvät esim kerrostalon parkkihallissa, tunnelissa, laivassa, kolarissa tms

      • Anonyymi

        Eipäs yleistetä. Teslan syttyy palamaan, ei muut sähköautot. Riittää kun Tesloilta kielletään ajo parkkihalleihin ja lautoille. Muut sähköautot on yleisesti ottaen laadukkaita yksinkertaisen tekniikan takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipäs yleistetä. Teslan syttyy palamaan, ei muut sähköautot. Riittää kun Tesloilta kielletään ajo parkkihalleihin ja lautoille. Muut sähköautot on yleisesti ottaen laadukkaita yksinkertaisen tekniikan takia.

        Eipä noita muita sähkäreitä ole vielä edes liikenteessä paljoa, kun vertaa teslojen lukumäärään. Odotan silti mielenkiinnolla, miten nuo esim. saksalaiset sähkärit toimii, kun ne jossain vaiheessa sitten yleistyy, jos yleistyy....


    • Anonyymi

      Lienee ylivoimasta kilauttaa sivuikkuna sisään ja avata sisäkahvasta?

      • Anonyymi

        Luuletko ettei olisi tehty niin jos se olisi ollut mahdollista, hölmö!


    • Anonyymi

      Palomiehiä ohjeistettu ettei saa koskea sähköautoihin sähköiskun vaarantakia että aika paha on pelastaakkaan

      • Anonyymi

        Se on kiva katsella puolin ja toisin kun kuski käristyy auton sisällä ja palomiehet katsoo ulkona ja keskittyvät vain rajaamaan tulipaloa. Mahtaa olla mieltä nostattava näky jonka muistaa pitkään?


    • Anonyymi

      Tuollainen akku kun menee oikosulkuun niin ei sammu vedellä ja sisällä tulee lämmin. Autojen määrän kasvaessa ei noista paloista voi välttyä, edes seat mii sähköautossa. Kolarit vielä lisäksi.

      Toinen juttu on sähköautoissa, jos "kaasuun" tehon säätöön tulee vika että vaikka teho menee täydelle, millä saa auton pysähtymään. Onko nappia tai kytkintä jolla saa sähköt pois moottoreilta. Ei taida jarruilla saada autoa pysähtymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3169
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2515
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2156
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2075
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1972
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1604
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1273
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1188
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1103
    Aihe