Heippa,
Onko kokemuksia sondeista?
Utelias olisi kokeilemaan ja harkitsen sellaisen/sellaisten hankkimista. MIten muuten jos sondi ei ole ontto eli ei ole reikää, pystyykö sen kanssa laukeamaan? Vai onko se ylipäätään järkevää/onko siitä haittaa pitää sisällä laukeamisen yhteydessä?
Kaikenlaiset kokemukset toki kiinnostaa :)
Penissondi
Anonyymi
2
1474
Vastaukset 2
- Anonyymi
Niin, kiinnostas kuulla.
- Anonyymi
Sondit on pienen porukan erityinen harrastus, jossa pitää olla tietoa ja varovaisuutta. Jos sellaisia harkitset niin muistathan steriloida ennen käyttöä. Kun siis virtsaputken tulehdus on varsin ikävä vaiva ja sondin avulla saat bakteereita työnnettyä sinne missä yleensä on vain steriiliä virtsaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372102
- 56686
- 40633
- 62492
- 42490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne64489- 45480
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15450Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23448T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6447