Sulla on ryppyinen kaula

Kaulasta näkee naisen iän, samoin käsistä.
791644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 79

Vanhimmat

Kestän katsella!

Äänestä

Niin? Entä sitten? Yritätkö jotenkin loukata,keksi parempaa :) Ikääntyminen on lahja,elämän lahja,onni on vanheta

1Äänestä
  • Kunhan läpisee. :) Miksi välittää tuommoisesta.

    Äänestä

Niin sitten? 🤷
Myös pulleilla ihmisillä voi olla ns ryppyjä kaulassa...Itselläni oli lihavempana sellainen poikittainen ruttu kaulassa. Vaikka kaksoisleukaakaan ei ollut. Läskiryppy.

Äänestä
  • Kaikki ollaan yksilöitä. Mulla on just sellainen kaulassa ollu aina. Oon terve, iältä 25 ja painan 47 😂😂

    Äänestä

Sowhat? Iän kuuluukin näkyä, ettei alaikäiset erehdy

Äänestä
  • Niinpä

    Äänestä

Jokainen vanhenee, joten mitä sitten. Mä olen jo vanha mummeli, tunnen itseni paljon paljon vanhemmaksi kuin mitä oikeasti olen, näin vanha ei oikeasti enää kelpaa muuhun kuin madonruuaks😂😂😂😂

1Äänestä
  • Höpöhöpö <3

    Äänestä

  • Miehen kirjoittama.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miehen kirjoittama.

    Niin onkin, kirjoittelee itse katkeruuksissaan noita aloitusslurreja ja vastaa muka sovinnaisesti naisena jotain aivan utopistista paskaa. Onhan tuota jotain ns mummelia haukkunut jo tovin täällä.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miehen kirjoittama.

    Huumorintaju on taitolaji... 🙄 Kaikki eivät ymmärrä huumoria..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huumorintaju on taitolaji... 🙄 Kaikki eivät ymmärrä huumoria..

    Ehkä sulla jäi ymmärtämättä. ;)

    Äänestä

Mutta se, kaula ei ole poikki.....

Äänestä

Sulla ei ole kalua, sehän on sellainen vauvan pipuli aikuisella äijällä. Jos valita saan, olen mielelläni nainen ryppyisine kauloineni, kuin äijä mitättömällä pipulilla varustettuna. Säälin sua, onhan toi aika tragedia sulle, ja heille jotka erehtyy sun kanssa vakisuhteeseen : )

Äänestä
  • Aloittaja on nainen, jolta vanhempi nainen vei miehen. Jotenkin en ihmettele jos käytös on tuillaista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja on nainen, jolta vanhempi nainen vei miehen. Jotenkin en ihmettele jos käytös on tuillaista.

    Joo, sopivasti joku toinen puhuu sun ajatuksia. Sopivasti.

    Äänestä

  • Ja plääh, tietäähän sen tyhmempikin, että sinä mies täällä kehittelet tarinoita kaikkiruokaisesti nuoremmista ja vanhemmista. Minä taas en kenenkään pipuleista tiedä, mutta väittäisin, että ei se kovin mittava voi tuolla kaoottisella käytöksellä olla. Ihmisen läpi voi nähdä itse kukin millä orientaatiolla sitten ikinä

    Äänestä

Kaikki me vanhenemme joten kuoppaan vuan ja multoo piälle💀

Äänestä

On onneksi niitäkin miehiä, joille on ihan luonnollista, että nainenkin vanhenee, ja näyttää siitä huolimatta miehesn silmiin hyvältä kaikkine elämän tuomine lisineen. Sun kaltaiselle tuskin löytyy ikinä sitä oikeaa, aina löydät naisesta, kuin naisesta vikoja. Mutta totuus taitaa olla, se että niillä toisesta etsimilläsi epäkohdilla peittelet omaa olematonta itsetuntoasi, tai yritä kohottaa toista niittaamalla. Hyvät jatkot valitsemallasi tiellä, tuskin onnellisella sellaisella.

1Äänestä
  • Yhdyn edelliseen! 😃

    Äänestä

Sileät kädet mulla on 30-vuotiaaksi naiseksi, kaulassa on juu ehkä uurteita mutta ne on tullut ihan liiasta toimistotyöstä (huono asento) pääosin kuitenkin asiasta josta en tähän avaudu.

Äänestä

Voi sentään.....ikää ryppyineen tulee sinulle myös.

Äänestä

Pöh mulla huivi kaulassa ja käsineet, ja kynttilätkin keksitty. Monet sällit likinäköisiä!

Äänestä

En ole ikinä ikääni valehdellut missään ja mulle on yhdessä paikassa toitotettu jatkuvasti iästäni eli tiedän olevani liian vanha joka asiaan ja paikkaan. Mun ikäiset joutais varmaan jo saunan taakse, itsekin olen omalla kohdalla sitä mieltä, ei mulla ole mitään käyttöä enää näin vanhana.

Äänestä
  • Vanha sielu jäntevässä kropassa sääli.

    Äänestä

Harva osaa arvostaa kunnon helttaa! 🐔
Varsinkaan nuoret kukkoilijat. 🤭

Äänestä
  • Iiik! Eikö kukoilla ole helttaa? Monilla on jopa kaksi. Ylä- ja alapäässä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Iiik! Eikö kukoilla ole helttaa? Monilla on jopa kaksi. Ylä- ja alapäässä.

    Tiedätkö mitään maanvetovoimasta? Kannattaisi panostaa hyödylliseen tietojenhakuun sensijaan että näkee ihmisen rypyistä vaivaa. Ellei ne rypyt haittaa kantajansa niin miten ihmeessä haittaa aloittajaa?

    Äänestä

Ethän olisi katselemasa ilman puhelintasi? Mieti nyt kumpaa kaipaat parhaimmillasi?

Äänestä

Sulla taas on aivan lauta perse ja lauta rinnat,ei rintoja juuri nimeksikään.

Äänestä

Mä oon stadilainen gimma . Mulla ei oo ku yks ryppy ja mä tsittaan sen päällä.
T. Satu 77v.

Äänestä
  • Onko tullu ryppy rakkauteen.

    Äänestä

  • Loistavaa! 😀👍

    Äänestä

  • Siis ed. kommentti sulle! 😀👍

    Äänestä

Ja sulla, yök, huonot hampaat

Äänestä
  • Vittuu sää et mitään mun hampaita oo nähny ,senkin tirkistelijä.Saatko kiksejä sekopää?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vittuu sää et mitään mun hampaita oo nähny ,senkin tirkistelijä.Saatko kiksejä sekopää?

    Makiaa, nyt osui trollia selvästi arkaan paikkaan😺

    Äänestä

  • Huonot hampaat saa korjattua mutta mitenkäs vanhuuden tuomat rypyt?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huonot hampaat saa korjattua mutta mitenkäs vanhuuden tuomat rypyt?

    Kylläpä se trolli kovasti yrittää nyt naisväkeä painaa alaspäin... kuinka huonosti voi ihmisellä mennä, että päätyy tuohon jamaan. Nyt varmaan ajattelet mato tanassa, että ryppyslurri osuu ja uppoaa ja olen juuri se vanha nainen, johon kohdistat katkeruutesi tällä kertaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huonot hampaat saa korjattua mutta mitenkäs vanhuuden tuomat rypyt?

    Todella ikävää, jos ei ole omat legot suussa, niin ne vanhat pojaat kertoo. Klonksuu. Klonksuu. Haju ei katoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huonot hampaat saa korjattua mutta mitenkäs vanhuuden tuomat rypyt?

    Menisit töihin niin olisi sinullakin vanhempana varaa Botox pistoksiin yms.

    Äänestä

  • Niin ja liiassa käytössä levinneet alapäänreiät!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Menisit töihin niin olisi sinullakin vanhempana varaa Botox pistoksiin yms.

    Etsi mulle työ. . .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin ja liiassa käytössä levinneet alapäänreiät!

    Ei se reikä käytöstä levene vaan lihakset veltostuu ilman treeniä ja limakalvot heikkenee. Ei taida isäntä olla kovin tuttu noiden värkkien kanssa. 😂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se reikä käytöstä levene vaan lihakset veltostuu ilman treeniä ja limakalvot heikkenee. Ei taida isäntä olla kovin tuttu noiden värkkien kanssa. 😂

    No et sinäkään. Vastikään yksi nainen nosti syytteen ex ukkoansa vastaan kun tällä naisella oli paikat levinneet.

    Äänestä

Jokainen vanhenee, joten mitä sitten. Mä olen jo vanha mummeli, tunnen itseni paljon paljon vanhemmaksi kuin mitä oikeasti olen, näin vanha ei oikeasti enää kelpaa muuhun kuin madonruuaks😂-----

Minäkin olen vanha mummeli, yhden pojan mummo. Enkä tunne itseäni vanhaksi ollenkaan. Itse asiassa en tunne itseäni minkään ikäiseksi, olen vain minä.
Pukeudun sellaisiin vaatteisiin joista pidän, en marttakenkiin ja paksuihin ruskeisiin sukkiin ja kaapuihin koska olen elänyt jo suht. kauan. Pidän hiukseni pitkinä, tosi pitkinä koska tykkään niistä niin.
Viihdyn nuorten ja lasten seurassa, seuraan kiinnostuneena elämää ja maailman tapahtumia. Liikun paljon ja olen aktiivinen. Opiskelen asioita mm. vieraita kieliä.
Olen ollut yh kahdelle lapselleni melkein heidän koko ikänsä. Me olemme hyvin läheisiä. En ole uutta miestä ottanut enkä yrittänyt lapsilleni mitään isukki-puolta hankkia ja siitä lapset ovat nyt aikuisina minua kiittäneet.
En ole ryppyinen, äitini puolelta perinyt hyvän ihon joka ei rypisty helposti. Totta kai ikä näkyy, miksi ei saisi? Ei se minua häiritse ja se mitä muut ajattelee on yksi ja sama minulle. Olen aina ollut oman tieni kulkija, karavaani kulkee koirat haukkuvat.
Niin että elämäniloa ja riemua viimeiseen minuuttiin mummelit! Ja papatkin. Kolottaa sieltä ja särkee tältä mutta elämä on elämistä varten!

Äänestä
  • Ei nainen jaksa kanssasi kinata😅

    Äänestä

Naamaa pystyy korjaamaan, mutta kaulaa ja käsiä ei, eli kyllä se vanhuus sieltä näkyy kumminkin :)

Äänestä
  • Aivojenajattelukeskuksen korjaaminen on hieman hankalampaa.

    Äänestä

  • Ihan samalla tapaa kaulaa ja käsiäkin voi korjata kuin kasvojakin. Kaulalle sopii lievimmässä tapauksessa botox ja timanttihieronta. Kaulan ihon kiristäminen ja leukalinjan korjaus on aivan tavallisia kirurgisia toimenpiteitä jos haluaa isomman työn teettää. Käsille on olemassa myös hoitoja joilla kädet saadaan nuorekkaammiksi.

    Äänestä

Ja sinulla onkin extra ryppyinen ryppyreikä

Äänestä

Saa noin sanoa kun kiukuttaa. Hyvä Tiina!

Äänestä

Somekaulako?

Äänestä

Olettepas te ikäviä. Ihminen vanhenee ja luonnollisesti tulee ryppyjä, hampaat voivat olla huonot sairauksien takia tai muuta sellaista. Ottakaa rennosti.

Äänestä

En ymmärrä näitä aloituksia. Ei kukaan meistä ole täydellinen, Harva haluaisi olla edes täydellinen ja vielä harvempi etsii täydellistä. Aika harvalle on kaulan, käsien tai edes naaman rypyt oleelliset paria valitessa. 😂 Luulenpa, että täysjärkisillä nuo asiat ei edes yllä toivelistalle.

Joku voi etsiä ensisijaisesti nuorta kaunista/komeaa timmi kroppaista heistä. Joku toinen taas toivoo sopivaa luonnetta ja vaikka älykkyyttä. Kolmas etsii elättäjää, neljäs rakkautta ja viides useampaa asiaa samaan aikaan. Jollekin kokemattomuus on este. Toiselle aiemmat lapset, aiempi avioliitto, koulutuksen puute, erilaiset elämän arvot.

Vakka kantensa löytää. Hyvä esimerkki kun olin joskus kahden ihan pienen lapsen yksinhuoltaja, voisi ajatella, että se olisi este monelle. Käytännössä kuitenkin kun jutteli oman ikäluokan miesten kanssa, ei yksikään nähnyt tuota haitaksi. Moni pikemminkin sanoi, että saman ikäinen lapseton epäilyttää, koska saattavat etsiä vain ”sperman luovuttajaa”. Tosin se, että en ole tekemisissä kuin fiksujen miesten kanssa vaikuttaa mielipiteeseen. Enkä tosin muista olisi edes kiinnostunut. 😂 Kun aloin sitten 1.5v totaalikieltäytymisen (ei baaria, ei keskustelua vieraiden kanssa, ei nettitreffejä) jälkeen käydä taas yöelämässä 1krt/1-2kk löytyi pari reilussa puolessa vuodessa.

Siis ei sillä ole mitään väliä kelpaako kaikille, kunhan kelpaa sille yhdelle oikealle. Mihin niitä muita parisuhteessa tarvitaan?

Äänestä
  • Laihat vasta onkin ryppysiä, ja kaikki vanhenee.

    Äänestä

Totta varmaankin. En ole niin katsellut kaulaani, mutta otaksun että viiskymppisellä noin on närreet ja munat.

Äänestä

On ja ihan helvetisti muuallakin ryppyjä. Lisäksi oon niin oahasisuinen ja ruma kuin piru. Minut kannattaa teikäläusen kiertää kaukaa. Olen myös sairas monella tapaa. Saattaa olla myös tarttuvuakin tauteja, vaarallusia sellaisia. Hampaat lihkeilee ja uskon, että henkikin haisee pilantunerlta kalan mädiltä. Köyhäkin oon. Kilometriä lähemmäksi ei kannata aloittajan tulla. Pysy siellä vaan!

Äänestä
  • Pervoista pervoin oot.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pervoista pervoin oot.

    Aivan. Kannattaa kiertää senkin takia.

    Äänestä

Hyvä sittenhän et minua katsele, päästiin sustakin👍

Äänestä
  • Kymmenen pojoa tästä vastauksesta👍👍

    Äänestä

Hyväksyn itseni sellaisena kuin olen. Hyväksytkö sinä?

Äänestä

Eikö ihmisillä tosiaankaan ole mitään syvällisempää ja järkevämpää keskusteluaihetta kuin naisen kaulan rypistyminen? Ihmettelen vaan?

Äänestä

Nauran kippurassa... yli 60 vastausta tähän aloitukseen, hyvä minä.

Äänestä
  • Oot ihan seko

    Äänestä

  • Plussapisteitäkö vai sääli sellaisiako haet?
    Maksetaanko trollauksesta?

    Äänestä

  • Muakin naurattaa, kun et yhtään positiivista vastausta ole saanut!

    Äänestä

Muutama hyvä kommentti tuli,mutta muuten muilla meni herne nenään aikalailla. Taitaa vanheneminen olla kova paikka monille. Tots vaan on, ettäjos elämää riittää ja ikää kertyy, tulee myös ryppyjä. Lisäisin vielä, että silmistä näkee myös iän melko tarkkaan. Tälläkin palstalla on mummoja, mummeja paljon, hyväksykää itsenne ryppyineen, niin elämä on helpompaa. Sisäinen kauneus on kauneinta.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Kauneus löytyy muualta kuin ulkokuoresta. Aito, hyväntahtoinen, empaattinen, suurisydäminen, sielukas ihminen on aina kaunis. Pinnallinen, ahne, omaa etua tavoitteleva ihminen ei ole kaunis vaikka ulkokuori olisi kuinka korea.

    Äänestä

  • Uskon että ihmiset enimmäkseen hyväksyvät oman vanhenemisensa normaalina elämiseen liittyvänä asiana. Aloittajan vittuileva provokaatio saa ihmiset reagoimaan juuri näin. Jotain vastaavaa tapahtuu koulukiusaajan ja kiusaajan toimesta työpaikoilla. En tiedä mihin tarpeeseen se ap:lla vastaa, mutta minusta se on joka tapauksessa surullista ja loukkaavaa vanhempia ihmisiä kohtaan. Minä en naura kippurassa.
    Mietin, että mistä sinä löydät sisäistä kauneutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uskon että ihmiset enimmäkseen hyväksyvät oman vanhenemisensa normaalina elämiseen liittyvänä asiana. Aloittajan vittuileva provokaatio saa ihmiset reagoimaan juuri näin. Jotain vastaavaa tapahtuu koulukiusaajan ja kiusaajan toimesta työpaikoilla. En tiedä mihin tarpeeseen se ap:lla vastaa, mutta minusta se on joka tapauksessa surullista ja loukkaavaa vanhempia ihmisiä kohtaan. Minä en naura kippurassa.
    Mietin, että mistä sinä löydät sisäistä kauneutta.

    Olen sisäisesti hyvinkin lämmin ihminen, emaattinen ja muut huomioiva. Täällä palstalla on paljon kiusaamista ja hyökätään viattomien kimppuun suotta. Ei tarvitse montaakaan ketjua avata, kun näkee palstan tason ja siksi en täällä koskaan kirjoittelekaan. Monet ikävöivät varmasti tosissaan ja heidät haukutaan täysin. Käsittämätöntä käytöstä aikuisilta ihmisiltä. Itse heitin vähän huumorilla tuon aloituksen ja kaikenlaista sieltätulikin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen sisäisesti hyvinkin lämmin ihminen, emaattinen ja muut huomioiva. Täällä palstalla on paljon kiusaamista ja hyökätään viattomien kimppuun suotta. Ei tarvitse montaakaan ketjua avata, kun näkee palstan tason ja siksi en täällä koskaan kirjoittelekaan. Monet ikävöivät varmasti tosissaan ja heidät haukutaan täysin. Käsittämätöntä käytöstä aikuisilta ihmisiltä. Itse heitin vähän huumorilla tuon aloituksen ja kaikenlaista sieltätulikin.

    Minä en ymmärrä negatiivisen provon merkitystä. Paha kerryttää pahaa ja hyvä lisää hyvää elämään. En löytänyt tästä huumoria. Aikuisena enkä muutoinkaan.
    20.39 tigrutoivottaa ei kirj.

    🐅

    Äänestä

70....

Äänestä

Nämä ketjut tuottavat juuri pahaa henkeä ns. ikävä palstalle.

Äänestä
  • Eikös juuri nimimerkki valtakuntaa kohtaan hyökätty? Ja hän on empaattisimpia henkilöitä täällä. Siinäkin on kateus taustalla, hän eiintyy kauniilla kasvoillaan, on rehellinen ja nuori. Sitten juuri nämä kurttunaamat hyökkäävät kimppuun.

    Äänestä

Eihän tuossa aloituksessa ole mitään pahaa, kaikilla yli 50v tulee ryppyjä, se on luonnollista. Miksi sitä ei saisi sanoa? Pitäisikö valehdella ja sanoa.. oletko nuoren näköinen, ihan 30v ? Tässä nähtiin, että osalle, suurimmalle osalle palstalaisille ikääntyminen ja sen tuomat rypyt ovat ongelma. Mieluisaa iltaa kaikille .

Äänestä

Tarjallako?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaulasta näkee naisen iän, samoin käsistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu