Monenkohan huvilan perustukset ehti jo valaa?
https://kouvolansanomat.fi/uutiset/lahella/8e606caa-2e6c-4dd6-af4a-d6c678197561
Kymirinkulan luxusrakentaja konkkaan
10
98
Vastaukset
- Anonyymi
Ei varmaan yhdenkään, mutta onnea kaikille etumaksun maksaneille.
Tarina kylläkään ei kerro, että oliko näitä ensimmäistäkään.
Rata näyttää hienolta, toivotaan että jotain hyvää tästä vielä seuraa. - Anonyymi
Rata-alue pitäisi purkaa, ennallistaa ja istuttaa puilla.
- Anonyymi
Tästä se lähtee viimeistään. Sen kuplan puhkeaminen nimittäin.
- Anonyymi
Ootko huomannut että olet ollut jo pitempään naimisissa tuon kuplasi kanssa. Lue uutisia niin ei tarvi jatkuvasti itseään nolata.
Kerro rehellisesti, kelle olet kateellinen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ootko huomannut että olet ollut jo pitempään naimisissa tuon kuplasi kanssa. Lue uutisia niin ei tarvi jatkuvasti itseään nolata.
Kerro rehellisesti, kelle olet kateellinen?Heti kun kerrot mistä pitäisi olla kateellinen.
- Anonyymi
On kuulemma "valittu" tai "katsottuna" uus rakentaja. Miäkin voisin nyt valita, että naapurin Pertsa tulee rakentaan miun uuden terassin ens kesäksi. Ei kerrota sitä etukäteen Pertsalle itteleen eikä mainita, että pertsa joutuu maksamaan siitä, että pääsee valituksi rakentajaksi.
- Anonyymi
Miten tuo liittyy "Miäkin voisin nyt valita, että naapurin Pertsa tulee rakentaan miun uuden terassin ens kesäksi" ja mihin liittyy?
Sinähän voit tehdä sen Pertsasi kanssa mitä haluat, mutta miten luulet että se muita kiinnostaa.
Sinulla on ongelma, kerro siitä lisää. Kouvolan palstalla ilmeisesti olet huolissasi tai kateellinen Iitin menestymisestä. Vai? Älä jää yksin murheesi kanssa, aina löytyy tahoja jotka auttaa noissa ongelmissa ihmisiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten tuo liittyy "Miäkin voisin nyt valita, että naapurin Pertsa tulee rakentaan miun uuden terassin ens kesäksi" ja mihin liittyy?
Sinähän voit tehdä sen Pertsasi kanssa mitä haluat, mutta miten luulet että se muita kiinnostaa.
Sinulla on ongelma, kerro siitä lisää. Kouvolan palstalla ilmeisesti olet huolissasi tai kateellinen Iitin menestymisestä. Vai? Älä jää yksin murheesi kanssa, aina löytyy tahoja jotka auttaa noissa ongelmissa ihmisiä.Iitin "menestyminen" on kyllä kyseenalaista, kun konkurssihuijarifirma vain väitetään "vaihdettavan". Ei yksikään täyspäinen rakennusfirma tuohon lähde, kun ne luksustalot eivät vain menneet kaupaksi, eivätkä mene jatkossakaan. Eli siellä Ringillä suulla suuremmalla kehitetään tarinaa "vaihdokkaasta", kun sellaista ei ole olemassakaan. Ei siitä kateellinen tarvitse olla. Tähänkin hankkeeseen käytetyt rahat ja energia olisi voitu suunnata johonkin oikeasti Kouvolaa hyödyttävään hankkeeseen, joka oikeasti työllistää ja tuo vetovoimaa. Rinki ei siihen pysty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iitin "menestyminen" on kyllä kyseenalaista, kun konkurssihuijarifirma vain väitetään "vaihdettavan". Ei yksikään täyspäinen rakennusfirma tuohon lähde, kun ne luksustalot eivät vain menneet kaupaksi, eivätkä mene jatkossakaan. Eli siellä Ringillä suulla suuremmalla kehitetään tarinaa "vaihdokkaasta", kun sellaista ei ole olemassakaan. Ei siitä kateellinen tarvitse olla. Tähänkin hankkeeseen käytetyt rahat ja energia olisi voitu suunnata johonkin oikeasti Kouvolaa hyödyttävään hankkeeseen, joka oikeasti työllistää ja tuo vetovoimaa. Rinki ei siihen pysty.
Joo, Kimolan kanavaa taidat tarkoittaa?
- Anonyymi
Ringin huviloiden oli määrä valmistua erikoispaksusta CLT puusta. Homma meni ilmeisesti läskiksi kun CLT tehdasta ei saatukkaan ajettua ylös suunnitelman mukaan.
"Uusi osakas" joutunee tekemään huvilasuunnitelmat uusiksi, koska tehdasta ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510