Polttoaine pässillä hinnoittelu !

Anonyymi

Hevoskylässä diesel melkein 1,5 €/litre. Muualla suomea 1,29, 1,3 alkuisilla ! On se hevosvesi kallis kyläpässi...... vaipoissa.

2

162

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakko hinnoitella hintaan luottotappioriski. Orivedellä Kela maksaa halot ja Keran lainat jätetään maksamatta, siis ihan sama mikä hinta tolpassa

    • Anonyymi

      Yleensä Aakkosasemalla valtatien varressa on diesel kalleinta, ja kylän keskellä pikkuasemilla halvinta MUTTA hevon kylässä on toisin !! Se taas kertoo rahastuksesta ja kyläläisten sorsimisesta, Ja kukas sen tekee;)) ei auttanut "värien vaihdot", Jos on kaupunkiin asiaa kannattaa ajaa Kangasalan kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      45
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      496
    Aihe