Esiintyy kaikkien alojen asiantuntijana ilman mitään kompetenssia. Valitettavasti muutkin vihreät kansanedustajat ovat tyhmiä.
Iiris Suomela on tyhmä
Anonyymi
211796
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Pössytellään ja tykitellään Kelan rahoilla kaupungin kämpissä. Kyllä huumeet pitäisi saada ilmaiseksi.
Ennen tuollaisesta valtionsalaisuuden paljastamisesta olisi saanut linnaa ="Suomela on tyhmä"
Mutta ei Iiris ihan toivoton ole, muhkea tarakka tuo tarvittavan osaamisen. Ilmekin on silleen kivalla tavalla hämmästynyt koko ajan, ihan kuin olisi saanut lastin kasvoilleen.
Iiriksen tavanneena voin sanoo, että siinä on kyllä raskas akka...
Ei ole kyllä Kiurun lukemissa vielä?
Väittäisin että Kiurulla on parikymmentä kiloa enemmän, hmm kokemuslisää
Ikävä kyllä kautta maailman historian hyvät puhujat (joilla on edes jonkinlainen mielipide asiaan kuin asiaan) ja esiintyjät ovat pärjänneet politiikassa pelkästään sillä että "juttua piisaa" vaikka itse päämäärät voivatkin olla kyseenalaisia!
Tällaiset ihmiset kun pääsevät valtaan niin ketä siitä nyt sitten pitäisi "syyttää", itse henkilöä vai häntä äänestäneitä ihmisiä?
Opiskellut, ylioppilas. Kuinka luontoihminen, sitä en tiedä. Hänet on valittu tehtäväänsä.
Mutta ei ihan yhtä pätevä kuin ylioppilas Pekka ?
Ei niin tyhmä kuin Alviina.
Tässä yleissivistystä, joka tässä maassa laahaa vuosikymmeniä jäljessä.
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/89960f8d-5b14-4a2c-bae8-970a59db3a0d
Ja lisää.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/221e5433-74b6-4020-9db0-86ec96fd7ef4
HEH. Yleissivistystä. Oikeasti nyt ollaan sellaisten asioiden äärellä että ei enää lisää ongelmia yhteiskuntaan.
https://paihdelinkki.fi/fi/tietopankki/tietoiskut/huumeet-ja-muut-paihdyttavat-aineet/kannabiksen-kayton-haittavaikutuksia
Faktat on sellaisia ettei niitä voi kukaan normaali järkevä kumota
https://paihdelinkki.fi/fi/oma-apu/huumeet-ja-laakkeet/opas-kannabiksen-kayton-lopettamiseen/kuinka-kannabis-vaikuttaa-minuun
Kuka oikeasti puolustaa kannabiksen käyttöä.
https://www.vantaa.fi/instancedata/prime_product_julkaisu/vantaa/embeds/vantaawwwstructure/110915_84946_Kannabiksella_voi_olla_vakavia_mielenterveyden_haittavaikutuksia.pdf
Huumeiden haitat on kiistattomia ja ne ei vähenny vaikka ilmoittaisi kuuluvansa Vihreisiin. Josta esimerkkejäkin palon nähtävissä.
https://www.apteekki.fi/terveydeksi/henkilo/pilvi-voi-pehmentaa-paan.html
Vaimo oli opiskeluaikoina tuntitöissä isossa kaupassa helsingin keskustassa. Näitä hyvän elämän valinneita (ylläolevista linkeistä) luuhasi kaupassa pyörimässä, pössyttelijät erottuivat kyllä yleensä siitä että kävivät "hitaalla". Sitten oli niitä toisiakin tapauksia, pelkotiloja ja vainoharhaisuutta. Vartijat oli hyvä olla lähellä näitä varten.
Se on kait sitä parempaa elämää.
Viimeisimpiä tutkimuksia, https://www.thelancet.com/journals/lanpsy/article/PIIS2215-0366(19)30401-8/fulltext
Voi mahdollisesti auttaa MS-taudin johdannaisoireisiin, tämäkin päätelmä perustui epäselviin todisteisiin.
Ei vaikuttanut parantavasti yhteenkään mielenterveyden häiriöön, pahentavasti toki.
Jotenkin itse olen kannabista vastaan. Ei kyllä ole omakohtaista kokemusta, mutta lapsuudenystävän kuolema ja toisen joutuminen mielisairaalaan psykoosin vuoksi olivat jotenkin pysäyttäviä.
Ei tuollaista kannata turhaan miettiä. Psykoosi voi johtua monesta syystä, jos ei huumeista niin olisi saattanut tulla ihan vaikka stressistä. Ja kuolo korjaa meistä jokaisen aikanaan.
Kukaan Suomalainen ihminen ei olisi uskonut muutama vuosikymmen sitten miten Suomen hallitus koostuu 2019 ihmisistä, jotka kieltävät lihan syömisen , mutta sallivat huumeiden käytön normaalina ilmiönä.
Mihin ihmeen satumaahan on ihminen / ministeri ohjaantunut. Ajattele - ministeri, jolta odotetaan vastuulista ajattelua ja käyttäytymistä. Mitä hän edustaa?
Markku Lievonen
Todella vastenmielinen nuori nainen. Yksi pahimmista besserwissereistä.
Onko pössyttely lihottanut hänen muodottomaksi?
Lahtari mölyä.
Niin onkin jo vain ompikin.
Iiris on provo.
Kuten vasemmiston korvike, Honkasalo.
Heidän poliittinen toimintatapa perustuu kansalaisten tyhmyyteen.
Provosoimalla saadaan osa väestöstä äänestämään.
Aika näyttää kuinka pitkään tämä lapsellinen ilakointi riittää tuottamaan eduskuntapaikan.