Ei ole helppoa myöntää

Hetkeksi iski mustasukkaisuuden puuska, joka yllätti voimakkuudellaan. Yritän siitä päästä kokonaan irti, koska ei tee itselleni hyvää. Tosin olen yrittänyt päästä myös sinusta kokonaan irti... Ja haluankin oman itseni vuoksi, vaikka meillä on kyllä yhteys, mikä on vissiin mahdoton katkaista. Toivon sulle kaikkea hyvää, vaikka viiltää sisältä, myönnän.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Haluatko että en enää oo yhteydessä? :( Tänäänkin laitoin viestiä. Voin vähentää.

Jos et oo hän niin et oo. Ei tartte erikseen kertoa. Kunhan puran paskaa tänne.

Äänestä

Hän olisi voinut noin kirjoittaa juuri nyt. Ei siksi, että olisi käyttäytynyt mitenkään poikkeavasti. Ilmeet kertoo kuitenkin monesti asioita, ja olen aika herkkä vaistomaan.

Hänelle sanoisin: En ketään muuta rakasta kuin sinua. Ei minulla ole minkäänlaista kiinnostusta kenenkään muuhun. EI KEHENKÄÄN! Se, että hymyilen tai keskustelen asiasta, ei millään tavalla tarkoita että olisin työkaveruutta enempää kiinnostunut. Minä nyt vain olen usein hymyilevä ja tykkään jutella. Ymmärrän sen, että alkuvaiheessa kun ei olla juteltu näistä asioista epävarmuus voi olla hirvittävä. Jos tietäisit irl, että olen kohdannut elämäni suuren rakkauden, ei pelkoa menettämisestä olisi. Se yhteys mitä mainitset on vaan hyvin poikkeuksellista.

Koska nyt irl näin reaktion, en halua kiusata. En halua ikäviä tunteita sinulle. Pysyn omassa loossissani ja menen syömäänkin jälkijunassa. Olet tervetullut juttelemaan, jos haluat. En minä sinua pakoile.

Jos haluat päästä minusta eroon, saat sen toki tehdä. En voi enkä halua sinua ottaa ilman omaa tahtoasi. Minä kyllä olen valmis aika isoihinkin asioihin, jos tilanne antaa myöten. P.s. Sinun vuoro.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hetkeksi iski mustasukkaisuuden puuska, joka yllätti voimakkuudellaan. Yritän siitä päästä kokonaan irti, koska ei tee itselleni hyvää. Tosin olen yrittänyt päästä myös sinusta kokonaan irti... Ja haluankin oman itseni vuoksi, vaikka meillä on kyllä yhteys, mikä on vissiin mahdoton katkaista. Toivon sulle kaikkea hyvää, vaikka viiltää sisältä, myönnän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu