Kunta pitää puhtoista mainetta yllä.
Kaikki juomeveden saastumiseen liittyvät tiedotteet on poistettu kunnan sivuilta. Hyshys ettei vaan tulevat kuntalaiset saa tietää.
Kaikki juomeveden saastumiseen liittyvät tiedotteet on poistettu kunnan sivuilta. Hyshys ettei vaan tulevat kuntalaiset saa tietää.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Viäköhän loorataan.outo jos pyyhkästy jo maton alle.
Joo parempi olla hiljaa. Voi olla matukullat tulematta täysihoitoon, jos ei saa puhdasta, raikasta vettä.
Joko selvisi pyromaanit
Mitä ihmettä kuulin.mut onko totta.ruoveden visuvedellä purkutuomion alla oleva kerrostalo.hometalo.jolla rahastettu jo aiemmin.miten hometaloo voidaan vuokrata ihmisille.kuulemma siellä asustaa joku.
Minä olen käsittänyt että kunnan sivuilta ei oikeastaan noista tiedotteista poisteta mitään, vaan ne lakkaa automaattisesti näkymästä jonkun ajan päästä. Siinä on varmaan jokin päivämäärä, jonka jälkeen asia ei enää ole ajankohtainen ja sitten se menee pois.
Pah, kyllä siellä paljon vanhempia tiedotteita on eli paskapuhetta tuo.
Voi kai siellä olla vanhempia tiedotteita, jos ne on vielä ajankohtaisia - ei kai siinä tarvi laittaa kuin alku- ja loppupäivämäärät? Loppupäivämäärän jälkeen ne häviää itsekseen, ainakin näin olen ymmärtänyt. Kaipa ne vesitiedotteet hävisivät kun se kyseinen tilanne ei enää ollut voimassa. Ei kai se tiedotesivu mikään kunnan arkisto ole?
Klooraustahan jatketaan edelleen eli onhan se tilanne voimassa. Selittelet ihan siihen malliin että taidat omaa nurkkaas siivota, ymmärystä vailla. Ja olihan sinne uusi tiedote ilmestynyt asiasta kun ensin asiasta nostettiin meteliä. Ei onnistunut asian maton alle lakaisu.
Näin uuden vesitiedotteen. Se oli ajankohtainen. Uusin on yleensä ajankohtainen, ja korvaa vanhat. Ainakin minun työpaikalla ja Ruovedellä on näköjään sama käytäntö, vaikka kuinka epäilet salaliittoa:) Mulla ei ole mitään vesinurkkia jota siivota. Ihan vain yleensä mietin, että tiedotteita olisi aika paljon, jos koko historia säilytettäisiin.
Kiinteistövero nousee.hyvätuloset äänesti jaa.olis jättänyt miljoonien päiväkodin rakentamatta..vanhat toimii hyvin.yt kunnassa ketä ulkoistetaan .mielenkiintoista.
Kannattaisi laittaa rakentattomat tontit verolle. Ruovedellä ei ole sellaisesta edes keskusteltu.
Kituvesiläiset tyhjätaskut täällä taas kitisee kun mikään ei mee niinkuin itse haluaa.
Mene sinne kunnantalolle kyselemään asioista!
Visupuiston kuusessa jouluvalot ovat palanneet yötä päivää jo viikkokausia. Olisiko mahdollista saada katuvalotkin yön pimeyteen. On ainakin viisi vuotta jo säästetty. Välojen laittoon käytetyn nosturiin menneillä 1500 eurolla olisi saatu valoa moneksi yöksi.
Olis kyllä katuvalot tärkeämpi valinta.kun kuusen valot.osu silmiin ohiajaessa.et uimarannassa laituri unohdettu järveen.