Ipulla on kaksi puolta. On julkinen marmeladisoitunut puoli ja sitten se joka paljastuu aina vahingossa kun tarkastellaan sen edesottamuksia, ehdokasasettelua ja toimintaa jäseniään kohtaan. Tätä pimeää puolta se peilaa värittäessään kauhukertomuksia EU:sta.
EU:n hyvät puolet se taas rinnastaa omien johtajiensa muiteloissa ja ylistyskirjoituksissa ja varsinkin sen suhtautumisessa venäjään.
IPUN KAKSI PUOLTA
2
113
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ja vapaa liikkuvuus on kuitenkin jees, ainakin lähi-idästä, kunhan vesipiippu maistuu ja turhapa noilta on edes rasistisesti mitata kuumetta, tai coronatestein, mielellään ilman papereita saisivat tulla. Ja ehdottomasti maa tarvitsee oman liittoutumattoman armeijann jolla ei kylläkään pidä olla aseita koska ne olisivat uhittelua venäjää kohtaan, mutta hyviä matkalaukun kanntajia olisivat poijjaat kansan urhokkaan ja tietysti maksaisivat ipulle jäsenmaksua ja ostaisivat kirjoja.
Tämä on sitä aitoa itsenäisyyspuolueen politiikka - Anonyymi
SN ei vieläkään käsitä vastustajiensa määrää. IPUhan edustaa vain suomalaisia joita on viitisen miljoonaa. Heillä on noin monta päätä ja niissä ajatuksia riittävästi. Muilla puolueilla on toki enemmän mielipiteitä mutta ne ovat suurimmaksi osaksi kotoisin ulkomailta ja näyttävät olevan monasti vääriä.Mitä hyötyä on tiedoista jotka ovat peräisin muualta varsinkin kun on kyseessä rikollisten halu pilata elämämme perusteellisesti kuten nytkin katkerasti nähdään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016285Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088