Viiden setelin valokuvaus.

Pattayanmatkailun mielenkiintoisia aiheita huomannen olevan mm. elokuva-aiheet, jotka ei kiinnosta, hevosetkin aiheena ja katsahdin valokuviani että eteerisen kaunis vaimoni ainakin piti ratsastuskokemuksesta, tykkäsihän yksikin Neiti kamelilla ratsastamisesta, joku konkari oli kumikajakilla melonut ilman pelastusliivejä, mutta tuohon otsikon asiaan, koska yksi valokuvasi 5 suurta seteliä.

Minun elämääni hyvin läheisesti kuuluu täällä Thaimaassa ravintolatoiminta ja viittaan sata kertaa lukemaani, että sopimusten tulee olla reiluja.
Meillä harjoitetaan tuota reilua yhteistyötä työnantajan ja työntekijöiden välillä, jonka johdosta ohessa Pattayalainen tapa.

https://thethaiger.com/news/pattaya/bar-dancers-in-pattaya-claim-boss-owes-them-400000-baht

Tietämättömät voivat tuosta linkistä kartuttaa tietoisuuttaan mm. ihannoimiensa gogojen päiväpalkasta vs. myös muuhun palkkatasoon.

No miksi viittaan noihin ropoihin ... sanonko ... no sanon ... kun rahavalokuvaaja innoissaan valokuvaa 150 euron edestä Thaimaan seteleitä ja aijaa 19 vuotiaan nuorikon pläsin, sekä oman fritsukaulansa ex-vaimonsa kiusaksi faceensa, on 2 viikon miljonääri profiloinut itsensä erityisen onnistuneesti.

8

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jorvissako taas vinguttamassa kelakorttia?

    • Anonyymi

      Oikein antaa köyhien valittaa Itsekkin ostin juuri 100 me. maksaneen lentokeen yksityis käyttöön.

    • Anonyymi

      Onko Sika Amalia vapautunut Niuvan eristyksestä ?

    • Anonyymi

      Vain eristyssellistä

    • Anonyymi

      On elämä vähissä kun pitää viidestä setelistä aloitus tehdä.

      • Ollen olen havainnut mielenkiintoa ollen huomannen ollen. Viittaan mielenkiintoon ja olen ollen profiloinut kaikki resupetterit. Havaitsen heidän olevan ollen dillejä ja pattajan rakkaita. Meillä meidän perhe ollen ihan tosi rikas jahtinuudeliperhe. Meidän perhe kirjoitti juuri omakotitaloissa asuville työntekijöilleen viiden eiku seitsemäntonnin shekit euroja pikku poonuksena heidän ollen 12 kuukautta töissä koska mä ollen hyvä pomo heille vaikka se muijan siskonmiesten veljien nakkikioski ei minuun mitenkään liitykään ollen. Meillä.
        En ihannoi enkä arvosta pattajaa enkä sen poikia. Fritsuja ja kaikkea. Tytöt on muutenkin ihan yäk.


      • Anonyymi

        Niinpä... mutta vastasit kuitenkin.

        Haluaisitko avautua enemmin miksi vastasit ja miksi vastasit kuten vastasit?
        Minun mielestäni Senssun aloitus oli oikein monipuolinen ja ajatuksia herättelevä.

        Senssulta ystävällisesti kysyisin, jotta miksi elokuva-aiheet eivät kiinnosta?

        T Crantin Gary


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä... mutta vastasit kuitenkin.

        Haluaisitko avautua enemmin miksi vastasit ja miksi vastasit kuten vastasit?
        Minun mielestäni Senssun aloitus oli oikein monipuolinen ja ajatuksia herättelevä.

        Senssulta ystävällisesti kysyisin, jotta miksi elokuva-aiheet eivät kiinnosta?

        T Crantin Gary

        Juuri nyt alkaa TV ykkösellä elokuva-aiheinen tarina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe