Nyt se on totta. Oulun käräjäoikeudessa on tänään tullut vireille konkurssihakemus koskien Pohjois-Suomen Hirsitalokeskus Oy:tä.
Mammuttikoti on jättänyt konkurssihakemuksen
8
1644
Vastaukset
- Anonyymi
Sama porukka jatkaa uudella nimellä puhtaalta pöydältä.
- Anonyymi
Ei välttämättä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei välttämättä.
Niin siinä yleensä käy. Ketut lakaisee ongelmat pois ja matka kohti kirkkautta voi alkaa. MOT.
- Anonyymi
Varmasti jatkaa, johan se tuossa lopussa kävi ilmi. Kaikki on edelleen hyvin ja toimintakykyistä ja hirsirakentaminen suosiossa. Onko sattumaa, että jatkaja lienee Syrin ja Kohtalan perustama Mammuttihirsi Oy.
- Anonyymi
Voisin veikata, että tietyt tahot eivät puoltaneet velkasaneerausta, ja seuraavaksi kyseisen uskontokunnan kilpailevan firman edustajat ostavat konkurssipesältä liiketoiminnan... Uutisia odotellessa..
- Anonyymi
Kuka on Kalevi Sivula? Meitäkin Mammutti painosti maksamaan eriä, vaikka eivät olleet hoitaneet työvaiheita. Uhkailivat perintätoimistolla.
- Anonyymi
Kannustan kaikkia asianosaisia varomaan näitä miehiä jos ei ole osannut välttämään. Sivusta seurannut paria kohdetta ja rumaa valitettavasti touhu on! Voisi todeta ”kun mikään ei ole pyhää”!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannustan kaikkia asianosaisia varomaan näitä miehiä jos ei ole osannut välttämään. Sivusta seurannut paria kohdetta ja rumaa valitettavasti touhu on! Voisi todeta ”kun mikään ei ole pyhää”!!
Hei, ketä pitää varoa? Kaleva Sivulause saa kaikki aisiakkaiden painostuksetkin etulahjana anteeksi. Missä lienee maskottimammutti tänäpäivänä?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928