Kovasti Halla-aho nimittelee mamuja raiskaajiksi, mutta koskaan hän taikka Putkonen eivät ole vastanneet Putkosen raiskaamissyytteisiin.
Onko siis Persujen tekemä rikos luvallista?
Persujen aivot, työmies Matti Putkonen on tuomittu raiskaaja!!!!
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Palstalla parveilee persuja aamusta iltaan. Työttömät persut palvelevat näin puoluettaan, mutta eipä löydy uskallusta kommentoimaan Putkosen raiskausta. Putkosen raiskaus on siis teistä hyväksyttävää, koska rikos on valkoisen "miehen" tekemä.
Siis muun kuin valkoisen miehen rikos on teistä hyväksyttävää? MOT. - Anonyymi
Persuilla on oikeus loisia ja tehtailla rikoksia. Näin persut itse ovat päättäneet.
- Anonyymi
Niinhän teki teette ja vainootte kristittyjä
- Anonyymi
Aika rankkaa tuolla kopiokone-putinisti-tenuvasurilla huudattaa kopiovihakonettaan punaisena läpi päivän ja yön.
Täydellä 110% luokkavihatehoilla suoltaa kopiovihakonellaan punasaastaansa tänne!! ... ..
Hyvää vappua kaikille, oikein kusetussatasen voimin.- Anonyymi
Jaa ja se on kopiopersu taas hereillä.
- Anonyymi
Jankuttajille tiedoksi Putkonen oli tapauksen aikana demari.Katui tekoaan ja tuli järkiinsä.
- Anonyymi
Eli hyväksyt raiskauksen kun tekijä on Putkonen, joka on nyk persu, mutta et hyväksy mamun raiskausta? Onko sinusta oikeutettua kun raiskaaja on valkoinen suomalainen, kantasuomalainen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli hyväksyt raiskauksen kun tekijä on Putkonen, joka on nyk persu, mutta et hyväksy mamun raiskausta? Onko sinusta oikeutettua kun raiskaaja on valkoinen suomalainen, kantasuomalainen?
Hyväksytkö sinä raiskauksen jos tekijä on Feministi?
Anonyymi kirjoitti:
Eli hyväksyt raiskauksen kun tekijä on Putkonen, joka on nyk persu, mutta et hyväksy mamun raiskausta? Onko sinusta oikeutettua kun raiskaaja on valkoinen suomalainen, kantasuomalainen?
Lukeeko tuossa noin ?
Tuossahan kerrotaan, että tuomionsa kärsineen Putkosen puolue oli noihin aikoihin Demarit. Raiskausta tuskin hyväksyy kommentoija missään muodossa, kenenkään tekemänä. Sinusta en ihan varma ole ? Sen verran oimituista ja valheellista on ainakin käytöksesi palstalla, että tuskin lait ja säädökset sinua koskebat - onmasta mielestäsi, koska voit jatkuvasti tehdä noita idiootin johtopäätöksiä, joille ei ole mitään muuta pohjaa, kuin se, että et ymmärrälukemaasi.
- Anonyymi
Käsittääkseni myös monet mamut ovat katuneet tekoaan myös, jos huomaavat tulevansa tuomituksi. Putkonen selvisi kai vain ehdollisella, koska hyvät veljet jelppasi pois pulasta.
- Anonyymi
Putkosen rikos on järkyttävä nuorten naisten itsemääräämisoikeutta vastaan. Persut ja Jussi Halla-aho hyväksyvät Putkosen teot, koska eivät Putkosta erota!
- Anonyymi
Voiko olla totta, ettäkö Putkonen raiskaaja? Hyvänen aika, luulin, että persut eivät viihdy samassa tilassa raiskaajien kanssa?
Väärässä olin. :(- Anonyymi
He vetoavat, että hän ollut demari. Halla-ahokin on entinen vihervasuri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
He vetoavat, että hän ollut demari. Halla-ahokin on entinen vihervasuri.
Missä vaiheessa Jussin mieli murtui ja hänestä tuli persu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä vaiheessa Jussin mieli murtui ja hänestä tuli persu?
Persuhan on demoni, se voi ottaa kenet haluaa.
Mutta näyttäisi iskevän sellaisiin tasapainottomiin ihmisiin!
- Anonyymi
Miksi JHA ei ota asiaan kantaa? Kyseessähän on vakava rikos!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1616403Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto745296Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143715Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213335Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1592639Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742315Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12078Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191546- 851271