Halpaa onko vai eii, onko vai eiii...

Anonyymi

Tuo satoshi on virtuaalisen rahan pienin yksikkö. Nimen omaan bitcoin -sukuisen. Bitcoin itsessään on valtavan iso määrä kryptoja, muutama rekallinen. Itse asiassa 100 miljoonaa kappaletta satoshi -kolikoita.

Yksi tavallinen kahden euron kokoinen ”kuvitteellinen” satoshi -kolikko maksaa 0,00008 €. Eli 1000 kpl satoshi -kolikoita maksaa 0,08 € (8 snt).

Eipä ole kallista nyt.

Nämä vinkit löysin sivulta;

https://posti39.wixsite.com/pankki

Huom! Mielestäni lukijalla on vastuu luetun ymmärryksestä.

3

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taas yksi epätoivoinen mainostaja. Varokaa näitä "tiedonjakajia". Ja unohtakaa koko juttu.

    • Anonyymi

      Vähän mielenkiinto heräsi ja kaivelin Googlen syövereistä tällaisen valuuttamuuntimen. Tässä kylläkin ihan ensimmäisellä rivillä antaisi ymmärtää nyt eurolla saavan noita satoshi rahoja aika paljon.

      Yhdellä eurolla voi ostaa määrän jossa on ykkönen ja hirveä määrä nollia perässä.
      Voiko näillä ostaa jotakin? Kuka näitä myy? Mahtuuko nuo edes autotalliin? Muija varmaan huutaa: ”mitä olet mennyt taas ostamaan”?

      https://www.bestchange.com/converter/

      • Anonyymi

        Kuten huomaat, kaikki markkinointi on kohdistettu sinunkaltaisille höppänöille. Ei mitään kykyä itsenäiseen ajatteluun tai asioiden ymmärtämiseen. Elätätte valtavaa rikollisjoukkoa.

        Ja jos joku ei vieläkään tajua, miksi tätä markkinointia jatketaan kaikilla kanavilla ja sitä ulkoistetaan hyväuskoisille luusereille, niin ...


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      69
      2727
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2298
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2158
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2045
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1419
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1414
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1122
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      990
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      986
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      975
    Aihe