Tuo satoshi on virtuaalisen rahan pienin yksikkö. Nimen omaan bitcoin -sukuisen. Bitcoin itsessään on valtavan iso määrä kryptoja, muutama rekallinen. Itse asiassa 100 miljoonaa kappaletta satoshi -kolikoita.
Yksi tavallinen kahden euron kokoinen ”kuvitteellinen” satoshi -kolikko maksaa 0,00008 €. Eli 1000 kpl satoshi -kolikoita maksaa 0,08 € (8 snt).
Eipä ole kallista nyt.
Nämä vinkit löysin sivulta;
https://posti39.wixsite.com/pankki
Huom! Mielestäni lukijalla on vastuu luetun ymmärryksestä.
Halpaa onko vai eii, onko vai eiii...
3
319
Vastaukset
- Anonyymi
Taas yksi epätoivoinen mainostaja. Varokaa näitä "tiedonjakajia". Ja unohtakaa koko juttu.
- Anonyymi
Vähän mielenkiinto heräsi ja kaivelin Googlen syövereistä tällaisen valuuttamuuntimen. Tässä kylläkin ihan ensimmäisellä rivillä antaisi ymmärtää nyt eurolla saavan noita satoshi rahoja aika paljon.
Yhdellä eurolla voi ostaa määrän jossa on ykkönen ja hirveä määrä nollia perässä.
Voiko näillä ostaa jotakin? Kuka näitä myy? Mahtuuko nuo edes autotalliin? Muija varmaan huutaa: ”mitä olet mennyt taas ostamaan”?
https://www.bestchange.com/converter/- Anonyymi
Kuten huomaat, kaikki markkinointi on kohdistettu sinunkaltaisille höppänöille. Ei mitään kykyä itsenäiseen ajatteluun tai asioiden ymmärtämiseen. Elätätte valtavaa rikollisjoukkoa.
Ja jos joku ei vieläkään tajua, miksi tätä markkinointia jatketaan kaikilla kanavilla ja sitä ulkoistetaan hyväuskoisille luusereille, niin ...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4034849Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4752991Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292591Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1932532Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2302529"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –601615Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a5881520Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4701345Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki141313Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v421060