Tuo satoshi on virtuaalisen rahan pienin yksikkö. Nimen omaan bitcoin -sukuisen. Bitcoin itsessään on valtavan iso määrä kryptoja, muutama rekallinen. Itse asiassa 100 miljoonaa kappaletta satoshi -kolikoita.
Yksi tavallinen kahden euron kokoinen ”kuvitteellinen” satoshi -kolikko maksaa 0,00008 €. Eli 1000 kpl satoshi -kolikoita maksaa 0,08 € (8 snt).
Eipä ole kallista nyt.
Nämä vinkit löysin sivulta;
https://posti39.wixsite.com/pankki
Huom! Mielestäni lukijalla on vastuu luetun ymmärryksestä.
Halpaa onko vai eii, onko vai eiii...
3
333
Vastaukset
- Anonyymi
Taas yksi epätoivoinen mainostaja. Varokaa näitä "tiedonjakajia". Ja unohtakaa koko juttu.
- Anonyymi
Vähän mielenkiinto heräsi ja kaivelin Googlen syövereistä tällaisen valuuttamuuntimen. Tässä kylläkin ihan ensimmäisellä rivillä antaisi ymmärtää nyt eurolla saavan noita satoshi rahoja aika paljon.
Yhdellä eurolla voi ostaa määrän jossa on ykkönen ja hirveä määrä nollia perässä.
Voiko näillä ostaa jotakin? Kuka näitä myy? Mahtuuko nuo edes autotalliin? Muija varmaan huutaa: ”mitä olet mennyt taas ostamaan”?
https://www.bestchange.com/converter/- Anonyymi
Kuten huomaat, kaikki markkinointi on kohdistettu sinunkaltaisille höppänöille. Ei mitään kykyä itsenäiseen ajatteluun tai asioiden ymmärtämiseen. Elätätte valtavaa rikollisjoukkoa.
Ja jos joku ei vieläkään tajua, miksi tätä markkinointia jatketaan kaikilla kanavilla ja sitä ulkoistetaan hyväuskoisille luusereille, niin ...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?672465Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842364Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172100Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä371745Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai801685Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121663Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2541501Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251017Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he320965Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli3817