Mitähän lienee nuorella miehellä ollu mielessä kun sanomalehti Karjalaisen mukaan oli yrittänyt poliisia pakoon kännissä. Ei tainnut olla vastuuta itsensä ja muiden turvallisuudesta ja oli ajanut koneen ojaan kun poliisi ol alakanna pysäytellä.
Että rattorilla humalassa ja Venejoella..
Anonyymi
3258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tietäähän sen mikä on miehellä mielessä, joskus on oltu pikkasen liemessä. Eipä tainnu olla eka eikä vika kerta tällä isännällä kun ratin taakse hyppäsi päissään. Lukemattomia kertoja kiinni jäänyt kännissä ajosta.
Eikös virkavallan pitäisi laittaa tuollainen ihminen kasvatuslaitokseen vaikka yhdyskuntapalveluun taikka jalkapuuhun s tai k-marketin pihalle pariksitunniksi kaikkien kummasteltavaksi jos kerran ei ole uskonut aiemmista kerroista.
Tänä kesänä kyseinen henkilö oli yhdyskuntapalveluksessa vaan ei siitä sen viisaamaksi tullut. Vankila on ainut pelote kun sakotkin voi laittaa ulosottoon muitten maksamattomien laskujen jatkoksi.