Mitähän lienee nuorella miehellä ollu mielessä kun sanomalehti Karjalaisen mukaan oli yrittänyt poliisia pakoon kännissä. Ei tainnut olla vastuuta itsensä ja muiden turvallisuudesta ja oli ajanut koneen ojaan kun poliisi ol alakanna pysäytellä.
Että rattorilla humalassa ja Venejoella..
3
203
Vastaukset
- Anonyymi
Tietäähän sen mikä on miehellä mielessä, joskus on oltu pikkasen liemessä. Eipä tainnu olla eka eikä vika kerta tällä isännällä kun ratin taakse hyppäsi päissään. Lukemattomia kertoja kiinni jäänyt kännissä ajosta.
- Anonyymi
Eikös virkavallan pitäisi laittaa tuollainen ihminen kasvatuslaitokseen vaikka yhdyskuntapalveluun taikka jalkapuuhun s tai k-marketin pihalle pariksitunniksi kaikkien kummasteltavaksi jos kerran ei ole uskonut aiemmista kerroista.
- Anonyymi
Tänä kesänä kyseinen henkilö oli yhdyskuntapalveluksessa vaan ei siitä sen viisaamaksi tullut. Vankila on ainut pelote kun sakotkin voi laittaa ulosottoon muitten maksamattomien laskujen jatkoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453333Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3622975Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,181992Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.811854Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251502
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413