sekä persut yrittävät mediavaikuttaa seuraavissa presidentinvaaleissa.
Tämä vanhoilliskonservatiivinen diktatuuriajattelijain ryhmä yrittää mediavaikuttaa seuraavan presidenttimme valintaan.
Kansan keskuudessa suosituimmaksi ehdokkaaksi on noussun vihreiden homoseksuaalinen Pekka Haavisto.
On siis odotettavissa ankaraa mediavaikuttamista ja propagandaa diktatuurisesti ajattelevilta tahoilta.
Varautukaa arvioimaan uutisia kaksikin kertaa, ennenkuin nielette.
Iran, Kiina, Venäjä
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne mitään yritä. Mediavaikuttaminen ja trollaus on jo kovassa vauhdissa somemaailmassa.
- Anonyymi
Se on neljännensukupolven sodankäyntiä. Itselläni on Sissiradistin koulutus ja opetan kryptausta trolleille niin että heitä ei voi paikantaa.
- Anonyymi
Jos tätäkin palstaa seuraa, huomaa helposti persujen, venäläisten kädenjäljen.
- Anonyymi
Eikö USA muka yritä? Miksi muuten YLE ja Maikkari hankkii ulkomaanuutisensa EU:n vihollisilta?
- Anonyymi
Usa on sentään demokratia, vaikkakin näennäinen. Edellämainitut ovat diktatuureja, ja siihen persutkin pyrkivät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Usa on sentään demokratia, vaikkakin näennäinen. Edellämainitut ovat diktatuureja, ja siihen persutkin pyrkivät.
Miksi ja miten Usa on demokratia, muuta kuin tietystikin oman eliittinsä mielestä. Pelkästään äänestäjäksi rekisteröityminen on lähes mahdotonta, lisäksi ainoastaan sopivaa massaa hyväksytään rekisteröityneeksi.
Demokratian kanssa Usalla ei ole mitään tekemistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ja miten Usa on demokratia, muuta kuin tietystikin oman eliittinsä mielestä. Pelkästään äänestäjäksi rekisteröityminen on lähes mahdotonta, lisäksi ainoastaan sopivaa massaa hyväksytään rekisteröityneeksi.
Demokratian kanssa Usalla ei ole mitään tekemistä.Perusdenuvasureiden mielestä venäjä on demokratia ja putin paras toveri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Usa on sentään demokratia, vaikkakin näennäinen. Edellämainitut ovat diktatuureja, ja siihen persutkin pyrkivät.
Venäjä ja Iran eivät ole diktatuureja. Tuo on Amerikkalaisten valehtelua. Ne ovat osittaisia teokraattisia valtioita joilla on valtionuskonto joka tavallaan määrittää mikä on A-luokan kansalainen. Suvakit ovat vaan pettyneitä koska he eivät ole A-luokan kansalaisia.
- Anonyymi
USAhan on nykyisin osa Venäjää, "pressana" on Putinin puudeli. Ei sitä tarvitse erikseen mainita.
- Anonyymi
Kyllä Suvakki on siis viisas ja pätevä. Tyypillinen Suvakki on pappi, lääkäri, poliisi, juristi ja kybersodankäynnin asiantuntija. Suvakki osaa raamatun ulkoota ja tietää täydellisesti mikä on kristittyä sanomista ja käytöstä. Hän on myös luvan saannut lääkäri jolla on valtuudet jakaa mielenterveys diagnooseja. Hän on myös poliisi ja hän saa pidättää ihmisiä. Lisäksi hän on täydellinen ihminen, eikä koskaan tee virheitä. Ei siis todellakaan mikään psyko vaan normaali ihminen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815