Otsikon asiassa kohteliaimmin päädyin tapani vastaisesti antamaan kommenttini, mutta kun lukaisin junttilan aamun ensimmäiset perinteiset, niin hieman tässä seuraavaa:
Ensinnäkin meille Thaimaassa asuville on hyvä palvelu Suomen postilla, eli omaposti, eli kirjeet ym. tulee sähköisessä muodossa ilman viivettä.
Tulikin tuossa eteerisen kauniillevaimolleni kutsu maksuttomaan kohdunkaulansyöpää ehkäisevään seulontaan.
Pyydettiin ottamaan mukaan Kela-kortti.
Kysynkin miten Kelavastaisten vaimot, kuten perhelaiffin vaimo on kyseisen terveydenhoidollisen kustantanut, joka palvelu on kaikille 25-65 vuotiaille Kela-kortin haltijoille?
Pattayalla asuva Neiti 2010 on viimepäivinä paljolti paneutunut otsikon asiassa Keroseen liittyen ja suomen verotukseen ja mamuihin, mutta mutta.......
Mistä mahtanee johtua hänen täydellinen tietämättömyytensä Pattayan tapahtumiin, kun hän kertoi Pattayalla paljon puhutun täällä Chiang Maissa tapahtuneesta.
Viitaten juttuun Senssulle tarkennusta, aiheeseen voi tutustua lukemalla Kerosen artikkeli mitä Pattayan oikeustalolla jne. on tapahtunut, näin myös Savokin taasen on Pattayaa tämän päivän.
SENSSU tarkentaa Senssulle tarkennusta.
7
<50
Vastaukset
Kolme kelamiestä ratsastaa
Hevosillaan kaupungista pois.
Kaksi miehistä hymyilee,
Mutta kolmanell' on kyynel silmissään.
Hän ei oo oikea kelamies
Niin ystävänsä hälle sanoivat.
Hän ei oo oikea kelamies
Kelakortin piironkiin hän unohtaa
Kolme kelamiestä leiriytyy
Hopeisen kuun loisteessa.
Kaksi miestä unen saa,
Mutta kolmannen umpisuolta pakottaa
Hän ei oo oikea kelamies
Niin ystävänsä hälle sanoivat.
Hän ei oo oikea kelamies
Kelakortin jos hän kotiin unohtaa
Kolme kelamiestä ratsastaa
Suuren tien risteykseen
Kaksi lähtee eteenpäin
Mutta kolmas miehistä kääntyy takaisin
Hän ei oo oikea kelamies
Niin ystävänsä hälle sanoivat.
Hän ei oo oikea kelamies
Mut kortin avulla hän suolen kuntoon saa- Anonyymi
Bing!
YLI 5 min.
- Anonyymi
Ainoa millä senssu pysyy hiljaa on tehdä hänestä pilaa. Jos erehtyy kirjoittamaan tänne asiaa tai mielipiteensä omalla nimimerkillä niin tuo apina täyttää sen ketjun samantien yksinpuheluillaan ja herjoillaan. Siksi ei viitsi kirjoittaa asiaa eikä nimimerkillä niin kauan kuin tuo marakatti on täällä.
Eräs- Anonyymi
Eihän nämä laulunluritukset ole mitään pilaa, sanoja senssun suusta.
tosiasioita. - Anonyymi
Juuri näin!
Eikä tässä vielä kaikki:
Tämä Senssu T moden "hyvä ystävä" vieläpä ollen ;) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän nämä laulunluritukset ole mitään pilaa, sanoja senssun suusta.
tosiasioita."kaikki maailman naiset suomeen synnyttämään ja kelakortti taskuun koko perheelle"
- Anonyymi
yllättäen dumbo kadoksissa samaan aikaan...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1185576Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744511756- 2001213
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201199Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111183Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.48975- 64951
- 64906
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64856