Husun erottaminen valtuustosta?

Tuleeko seuraavaksi asialistalle Husun erottaminen valtuustosta, näin ei nimittäin voida jatkaa
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei tule , hänellähän on suojaväri, jos joku on toista mieltä, häntähän heti syytetään rasismista. Elämme hullussa Suomessa, fiksut lähtevät täältä ja luku- ja kirjoitustaidotonta mustia miehiä otetaan tänne loisimaan.

Äänestä
  • Husu” Hussein myöntää levittäneensä väärää tietoa

    uusisuomi.fi husu-hussein-myontaa-levittaneensa-vaaraa-tietoa-muslimipuukotuksesta

    luultavasti kaikki muukin on pelkkää valetta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Husu” Hussein myöntää levittäneensä väärää tietoa

    uusisuomi.fi husu-hussein-myontaa-levittaneensa-vaaraa-tietoa-muslimipuukotuksesta

    luultavasti kaikki muukin on pelkkää valetta

    Tästä se lähtee joko erottaminen on asialistalla
    Kaupunginvaltuutettu Abdirahim ”Husu” Hussein myöntää valehdelleensa taksiyön tapahtumista: ”Olin vihainen”

    hs.fi /kaupunki

    Äänestä

Jos demarit ei laita husua ruotuun tulee hänestä rasite puolueelle. Alkaa näkyä selvästi gallupeissakin. Siksi näkyvä räävasuu tv-ssä ja muussa mediassa.

Äänestä
  • lisää vain näitä husuja ja risto al taee reippaita niin hienodti menee....Suurvisiiri Arvo Pohja voisi ottaa vielä lisää mamuja ....hys hys....Jussi rules target 30 prossaa.

    Äänestä

Eihän Demaria voi erottaa tai syyttää rasismista!!

Hävetkää suomalaiset!!!!

Äänestä
  • Se on kiinteä asetus demari ei rasismi!

    Äänestä

Minun mielestä Husulla on rikollinen mieli ja yrittää valheellisin keinoin tehdä suomalaisista rasisteja.
Husu on itse rasisti.

Tälläisellä valehtelijalla on vielä kaupunkinvaltustossa. Luotto tehtävässä.

Kannatan Husulle kenkää valtuustosta.

Äänestä
  • Eiköhän vihervasemiston nais kaupungin valtuutetuista löydy taas joku "rouva tuppurainen" joka antaa anteeksi ja demareista joku " Lindman " joka ohjaa hoitoon niinkuin Al -Taeen tapauksesta hoidettiin "herra " hiljaiseksi .
    Vielä voi tulla Rinteen tai jonkun muun lausunto ei tykätä ,kun Husu Husseinin asiaa käsitellään mediassa ,Johan jo joku vihervasemmistolaiset pyrki saamaan asiaa unohduksiin ,kuulemma turhaa " jäkätystå " tässä toverista tehty Suomen lehdissä ja näillä palstoilla !
    No hyvä ettei vielä olla pohjois Korean tai Venäjän kaltaisessa sensuuri biktatuurissa .

    Äänestä

Ei voi kun ihmetellä missä tilassa - ihmisten käsissä on maamme asioiden hoito. Ei ole edes ihme miten lähes kaikki asiat on niiiiiiiiiiiiiiiiiiin sekaisin kuin ola voi. Muuta, ei enää puutu kuin Sauli Niinistö tavattaisin sammuneena jonkun kapakan edustalta ja Jenni Haukio hoipertelemassa pitkin Helsingin katuja.

m.l

1Äänestä
  • Et ole kuule todellakaan ainut, joka tätä ihmettelee.

    Äänestä

Husu erotettu valtuustosta määräajaksi

"Eveliina Heinäluoma kertoo Twitterissä, että Hussein päätettiin erottaa valehtelun ja luottamuspulan vuoksi.

Sdp:n valtuustoryhmän puheenjohtaja Eveliina Heinäluoma kertoo Twitterissä, että taksijupakassa valehtelusta kiinni jäänyt Helsingin kaupunginvaltuutettu Abdirahim ”Husu” Hussein on päätetty erottaa puolueen valtuustoryhmästä.

– Asian vakavuuden vuoksi ryhmämme päätti kokoontua jo tänään illalla käsittelemään valtuutettu Husu Husseinin toimintaa. Ryhmä kuuli Husseinia ja keskusteli tilanteesta. Ryhmämme on päättänyt erottaa Husu Husseinin SDP:n valtuustoryhmästä ensi vuoden kesäkuun loppuun saakka, Heinäluoma kirjoittaa Twitterissä."

is.fi /kotimaa

Äänestä
  • SDPon ideoitumassa valehtelijoiden puolueeksi.

    Äänestä

  • Täällä päin ihminen ei muutu - erottamalla puoleksi vuodeksi jostain tehtävästä. Ihminen muuttuu kasvun kautta ja kasvun hedelmät ovat todisteena muuttumisesta. Ei sanahelinä.Jollain ihmisellä muuttuminen ei ole edes itsestään selvyys motiivin puuttuessa.

    No, koko politiikka on monasti yhtä teatteria ja näyttelemistä. Sanaton viestintä on juuri todisteena miten harvassa on politikko, joka ottaa tehtävänsä vakavasti ja erikoisesti hoitaa sitä kunniallisesti. Arvokkaasti. Näitä husuja on jo liiaksi ja erikoisesti eivät omaa edes ymmärräystä politiikan vakavuudesta / arvokkuudesta.

    Markku Lievonen

    Äänestä

Puolivuotta on naurettava. 100v on parempi.

Äänestä

Sai aikaan paljon kielteisyyttä ja negatiivisuutta itseään kohtaan, puoluettaan kohtaan ja somaliasuuden rehellisyyttä kohtaan.
Suomalaiset rehellisyydessään ei tätä hyväksy ja sulata.

Tällä radalla Husu on kohta poliitiikan historiaa, niinkuin pyramiidit.

Äänestä

Ei kai valtuusto erota rasistisen leiman pelossa Hussseinia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuleeko seuraavaksi asialistalle Husun erottaminen valtuustosta, näin ei nimittäin voida jatkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu