Joku kaveri tai kansanryhmä toistaa jatkuvasti ipulaisia loukkaavia kirjoituksia. Voiko siis joku kansanryhmä loukata vapaasti ipulaisia eli suomalaisia törkeillä puheillaan joissa ei ole perää. Me ipulaiset emme toimi mm Venäjän kanssa lainkaan ja olemme pysyneet ikämme Suomessa päinvastoin kuin monet muut puolueväet.Suomalaisten loukkaaminen vihapuheilla on nököjään valtapuolueiden mielestä sallittua ja mikä vaan rikollisjärjestö voi toimia vapaasti haukkumassa suomalaisia ilman syytä.
Siitä sadasta N-liittoa vastaan on jo75 vuotta joten jotkut lapset eivät siitä muista mitään muuta kuin satuja.Isämme vedettiin sotaan vastentahtoisesti.Sitä eivät lapset enää ymmärrä vaan luulevat asiaa pilkan kohteeksi ja aliarvioivat EU-jäsenyyden vaikutuksia väärin tiedoin.Pianhan tuo nähdään ketkä tiesivät ja ketkä joutuivat huijarien uhreiksi vihapuheiden vuoksi.
Vihapuhe ipulaisia kohtaan
4
84
Vastaukset
- Anonyymi
Erkon sotaa ei tosiaan enää kannata muistella ja tehdä sillä politiikkaa kuten HS tekee.Jos IPU kannatta itsenäisyyttä niin saa kai sen sanoa? Jos joku muu ei kannata niin sekin on selvä asia. Miksi he eivät tyydy kohtaloonsa jos kerran hyväksyvät vieraan valtion valloitukset ja hallinnon? Alatyylinen kirjoittelu on osoitus tyhmyydestä kuten kaikki vihan lietsominen.
- Anonyymi
Miksi ipulaisesta kirjoitetaan monikossa, no siksi kun sillä on niin monta sivupersoonaa.
Pysy kuule vaan siellä kotikaranteenissa ja sulje läppäri, ota lääkkeesi ja katsele kevättä, se kesä tulee taas, vaikka kuinka yrität valehdella sitä pois.- Anonyymi
Oi suuri idän tietäjä. Korona vie sinulta elämän edellytykset. Siihen ei ole lääkettä vaikka miten toivoisit. Elintapasi murskaa sinut .Käsittääksen suomalaisia on edelleen 5 miljoonaa ja teikäläisiä Suomessa vain muutama hullu. Meillä elämä jatkuu ilman koronoita kun emme ole vanginneet itseämme neljän seinän sisään.
- Anonyymi
Mikä ipulainen???.
Hih, hih
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?971968- 881380
- 1101153
- 761047
- 1211042
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57893- 47811
- 36802
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48761- 33713