Onko Igora lopullinen niitti Kymiringin arkkuun

Anonyymi

Karjalan kannakselle on noussut isolla rahalla täysmittainen Igora formularata. Siellä ajetaan jo keväällä 2020 DTM ja naisten W-sarjan osakilpailut. Alkaako Tillolankangas kasvaa horsmaa jo ennen kuin on läheskään valmis?

12

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rinki järjestelee velkojaan, kesän kisojen infra levällään, 10 miljoonaa puuttuu, mökkirakentaja ja osarahoittaja Rakennusvarma konkassa. Sanoisin, että horsmalla on hyvät tsäänssit, ehkä fifti-siksti.

    • Anonyymi

      Köyhien projekteilla on yleensä paskainen loppu, rahat loppuvat kesken. Tämä keissi oli kuollut jo syntyessään.

    • Anonyymi

      Edelleen näkyy Remax myyvän näitä Rakennusvarman olemattomia tekeleitä. Samoin kuukausi konkurssin jälkeen Varma on edelleen Rinkulan sivustoilla osakkaana ja rakentajana. Eli ei heillä ole siihen uutta rakentajaa, vaikka piti olla jo. Forti-seventi horsmat rulettaa!

    • Anonyymi

      Kukahan tämän konkurssin vielä maksaa? Iitin kunta? Jos näin tapahtuu niin muutan täältä pois tuhannes-osa sekunnissa.

    • Anonyymi

      Kymen Sanomat:
      Julkaistu 2.1.2020 7:00

      Kymiringiin on myyty jo yli 20 000 lippua — Iitin Moto GP täyttää myös Kotkan alueen hotellit

      Yksityismajoitusta haetaan sadan kilometrin säteellä kisapaikasta.

      • Anonyymi

        Eli tosiasiassa myyty noin 10 000 lippua jos sitäkään. Tuo määrä ei riitä kuin täydelliseen konkurssiin. Mitään 100 000 katsojaa tuonne on turha edes haaveilla.


    • Anonyymi

      Faktoja asiasta ja tilanteesta. Kiitos!

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kymiring on lopullinen niitti Iitin arkkuun.

    • Anonyymi

      Siellä se on Rakennusvarma edelleen Pyörylän sivulla omistajana ja Remax myy heidän huviloitaan. Ohi kun ajoin, niin kyllä siellä valot paloi, mutta mitään ei liikkunut.
      Ihan varmasti saadaan kisat pystyyn, mutta turskaa tulee, kun mikään ei ole valmista ja toimivaa. Eivät tule vieraat toista kertaa kynittäviksi. Kouvola ei osallistu ja Lahden päätös meni valitustuomioistuimeen. Ja se 10 miljoonaa euroa puuttuu edelleen - ellei enemmän. Konkkaan tuo menee, joku ostaa halvalla ja pistää pystyyn Iitin Horsma & Vihannes Oy:n.

    • Anonyymi

      Koronavirus leviää. Ei tule kansainvälisiä vieraita Kymirinkiin, hyvä jos omatkaan lähtevät liikenteeseen. Katsojamäärät rommaavat. H..tin päättäjät syytivät tänne vain lisää kunnan rahaa, vaikka ollaan kriisirajalla.

    • Anonyymi

      Ei hyvältä näytä, Italialaiseet levittää koronaa joka puolelle eikä muuallakaan ajeta kisoja. Mitenköhän tässä käy?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe