Karjalan kannakselle on noussut isolla rahalla täysmittainen Igora formularata. Siellä ajetaan jo keväällä 2020 DTM ja naisten W-sarjan osakilpailut. Alkaako Tillolankangas kasvaa horsmaa jo ennen kuin on läheskään valmis?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Rinki järjestelee velkojaan, kesän kisojen infra levällään, 10 miljoonaa puuttuu, mökkirakentaja ja osarahoittaja Rakennusvarma konkassa. Sanoisin, että horsmalla on hyvät tsäänssit, ehkä fifti-siksti.
- Anonyymi
Köyhien projekteilla on yleensä paskainen loppu, rahat loppuvat kesken. Tämä keissi oli kuollut jo syntyessään.
- Anonyymi
Edelleen näkyy Remax myyvän näitä Rakennusvarman olemattomia tekeleitä. Samoin kuukausi konkurssin jälkeen Varma on edelleen Rinkulan sivustoilla osakkaana ja rakentajana. Eli ei heillä ole siihen uutta rakentajaa, vaikka piti olla jo. Forti-seventi horsmat rulettaa!
- Anonyymi
Kukahan tämän konkurssin vielä maksaa? Iitin kunta? Jos näin tapahtuu niin muutan täältä pois tuhannes-osa sekunnissa.
- Anonyymi
Kymen Sanomat:
Julkaistu 2.1.2020 7:00
Kymiringiin on myyty jo yli 20 000 lippua — Iitin Moto GP täyttää myös Kotkan alueen hotellit
Yksityismajoitusta haetaan sadan kilometrin säteellä kisapaikasta.- Anonyymi
Eli tosiasiassa myyty noin 10 000 lippua jos sitäkään. Tuo määrä ei riitä kuin täydelliseen konkurssiin. Mitään 100 000 katsojaa tuonne on turha edes haaveilla.
- Anonyymi
Faktoja asiasta ja tilanteesta. Kiitos!
- Anonyymi
En tiedä faktoja, mutta mussuttavien kymenlaaksolaisten harmiksi IL kirjoitti seuraavaa:
https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/836e422b-b526-45d4-8bb4-8411bf46428c
- Anonyymi
Kymiring on lopullinen niitti Iitin arkkuun.
- Anonyymi
Siellä se on Rakennusvarma edelleen Pyörylän sivulla omistajana ja Remax myy heidän huviloitaan. Ohi kun ajoin, niin kyllä siellä valot paloi, mutta mitään ei liikkunut.
Ihan varmasti saadaan kisat pystyyn, mutta turskaa tulee, kun mikään ei ole valmista ja toimivaa. Eivät tule vieraat toista kertaa kynittäviksi. Kouvola ei osallistu ja Lahden päätös meni valitustuomioistuimeen. Ja se 10 miljoonaa euroa puuttuu edelleen - ellei enemmän. Konkkaan tuo menee, joku ostaa halvalla ja pistää pystyyn Iitin Horsma & Vihannes Oy:n. - Anonyymi
Koronavirus leviää. Ei tule kansainvälisiä vieraita Kymirinkiin, hyvä jos omatkaan lähtevät liikenteeseen. Katsojamäärät rommaavat. H..tin päättäjät syytivät tänne vain lisää kunnan rahaa, vaikka ollaan kriisirajalla.
- Anonyymi
Ei hyvältä näytä, Italialaiseet levittää koronaa joka puolelle eikä muuallakaan ajeta kisoja. Mitenköhän tässä käy?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011283Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301057- 64877
- 72861
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420715- 47639
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598- 38582
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77574Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl450573