Liittyen aiempaan tekemääni ilmoitukseen, mikä koskee teitten ja tieliittymien aurausta koskien.
Kuten jo aiemmin naapururilleni ilmoitin, jos ja mikäli meidän tien ja pihan kohdassa olevassa liittymäkohdassa on ja tulee olemaan reunavalleja ja ylimääräistä lunta, niin ainakin minä tulen jatkossa siirtämään kyseiset lumet takaisin kyseiselle tielle.
Useimmiten olemme jo kerenneet ottaa ja työntää omien tiedemme varrelle olevat lumet.
Mutta....
Olemme jo ainakin kahden vuoden ajan joutuneet toistuvasti puskemaan, jo otettuamme omat pihatien ja polkumme lumet, niin aina yleiselle tielle meidän tienhaaroihin jätetyt lumet.
Kyllästyin tähän touhuun täysin. Ja pidän kyseistä toimintamenettelyä moukkamaisena ja ajattelumattomana touhuna.
Joten kuten jo monta kuukautta sitten tästä sanoin naapurilleni, ja varoitin, tulen myöskin jatkossa työntämään pihateidemme reuna-aleuille aurauksen toiminnan johdosta takaisin N.niementielle.
I will always keep my promises
Anonyymi
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313787Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201763Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos261608Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3011435Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu191410Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi411330Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16994Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy74978Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127944- 73848