Liittyen aiempaan tekemääni ilmoitukseen, mikä koskee teitten ja tieliittymien aurausta koskien.
Kuten jo aiemmin naapururilleni ilmoitin, jos ja mikäli meidän tien ja pihan kohdassa olevassa liittymäkohdassa on ja tulee olemaan reunavalleja ja ylimääräistä lunta, niin ainakin minä tulen jatkossa siirtämään kyseiset lumet takaisin kyseiselle tielle.
Useimmiten olemme jo kerenneet ottaa ja työntää omien tiedemme varrelle olevat lumet.
Mutta....
Olemme jo ainakin kahden vuoden ajan joutuneet toistuvasti puskemaan, jo otettuamme omat pihatien ja polkumme lumet, niin aina yleiselle tielle meidän tienhaaroihin jätetyt lumet.
Kyllästyin tähän touhuun täysin. Ja pidän kyseistä toimintamenettelyä moukkamaisena ja ajattelumattomana touhuna.
Joten kuten jo monta kuukautta sitten tästä sanoin naapurilleni, ja varoitin, tulen myöskin jatkossa työntämään pihateidemme reuna-aleuille aurauksen toiminnan johdosta takaisin N.niementielle.
I will always keep my promises
Anonyymi
0
106
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-599437Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1367154Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036652Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1804987- 1714779
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.983543- 1702451
- 662328
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642283- 572097