ketkä sai potkut

Laittakaa tänne kolme ensimmäistä kirjainta etu- ja sukunimestä, niistä ketä joutui työttömäksi, kun paperikone nyt suljetaan. Minua kiinnostaa tietää.
8721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Laita ensin ITSE koko nimesi ja syntymäaikasi.

Äänestä
  • Onko sinulla joku salainen kiinnostus paperikoneita kohtaan.

    Äänestä

Sain monoo paperikoneelta 10 v sitten. Työtön olen oollut siitä saakka.

Äänestä
  • Toriparlamentti olisi parempi tietolähde, ylläpito ei oikein hyväksy viestejä joissa henkilöt ovat tunnistettavissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toriparlamentti olisi parempi tietolähde, ylläpito ei oikein hyväksy viestejä joissa henkilöt ovat tunnistettavissa.

    Mää oon ollu huoltomiehenä yli kolmekymmntä vuotta ja mulla ei ooo pelkoa potkuista.
    Mää siirryn vahanatyöntekijänä toimiviin koneisiin.
    Tietenkin on pitänyt vuosienvarrella nuolla p...cttä ja parjata työkavereita, että on saanut tietyn etulyöntiaseman. Siinä on hyvänä apuna ollu vaimoJaana.
    Sepänkadulla tulevaisuudessa avautuu paljon asuntoja

    Äänestä

Noin k**ipäistä aloitusta ei voi olla muualla kuin rauma palstalla.

Äänestä

Kurja homma, aika monelta hyvältä työntekijältä meni työt alta. Onneksi kaikki "vähänkään AY-miehet" saivat pelastettua oman nahkansa... muista niin välittämättä.

Äänestä
  • Harjavallan sairaalan murhaajapsykiatri sai potkut. Se perverssi tyttöpoika, joka saa voimaan pahoin jo hänet nähdessään, miehen irvikuva.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Laittakaa tänne kolme ensimmäistä kirjainta etu- ja sukunimestä, niistä ketä joutui työttömäksi, kun paperikone nyt suljetaan. Minua kiinnostaa tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu