Valtava määrä potentiaalisia ääniä olis luvassa
Iskun paikka. Peruspalkka 3000e niin taitaa äänet ohjautua minne?
Hoitajat ja PS
20
77
Vastaukset
- Anonyymi
Hoitajia on maa täynnä. Suomella ei ole varaa ja hoitajat on niin tyhmiä naisia, ettei tuollaisia summia edes kannata maksaa.
t. miespersu- Anonyymi
Toivottavasti saat mielipititeitäsi vastaavan kohtelun sairaalassa,, kun olet kuolemankielissä.
- Anonyymi
Muistakaa hoitajat, sairaat ja sairaiden omaiset tämä persujulistus vaaleissa!
- Anonyymi
Käytit huonoa kieltä arvokasta työtä tekevistä naisista. Olen myös persu. Sitä ei tajua kuinka arvokasta työtä he tekevät ellei itse ole kuolemankielissä. Arvoa ei sille osaa antaa.
Asiasta sanon että haittamaahanmuuton rahoilla laittaisi tuonkin asian kerralla kuntoon. Eikä tarvittaisi kuin osa siitä kolmesta miljardista, niin homma olisi kunnossa.
- Anonyymi
Luulen että melkoinen osa on jo kannattajia koska ovat kyllä valveutunutta porukkaa
- Anonyymi
Huom. tuo 3000 eur lienee palkka kun kaikki lisät peruspalkka on paljon pienempi
- Anonyymi
Persut tarvitsevat mielenterveyshoitajien apua säännöllisesti.
- Anonyymi
ja hoitajat palkan
maahanmuutto nakertaa taloutta suomessa kertoo uutiset
- Anonyymi
hoitajat hoitaa
- Anonyymi
kokoomus tietää miten hoitajia hoidetaan
- Anonyymi
Ei voi olla totta, että persut luulee antavansa tyhjästä rahaa sairaanhoitajille ja sitten nämä äänestäisi persuja!. Lähes kaikki sairaanhoitajat ovat joko Tehyn tai SuPerin jäseniä (ammattiliittoja).
Nämä liitot neuvottelevat palkoista ja työehdoista KT Kuntatyönantajaliiton kanssa, Persujen höyhötyksellä ei ole mitään merkitystä sairaanhoitohenkilöstön palkkojen muodostumiseen. Ei voi kuin nauraa, enemmistö sairaanhoitajista äänestää ennen kokoomusta kuin kehtaisi ikinä julkaista äänestäneensä Persuja.
Lupasihan aikanaan ministerinä ollessaan Katainen viisisataa lisäpalkkaa sairaanhoitajille, mutta liitot eivät sitten päässeet sopimukseen. Että sellainen juttu besserwisser-persut. Ja kolmetuhatta euroa vuorotyötä tekevä sairaanhoitaja saa jo nyt, että silleen taas.Miksi Persut niin luulee ?
Mitähän tämäkin sekoilu taas mahtaa oikein olla, varsinaista älynvrtaa . . .- Anonyymi
Chaizzer kirjoitti:
Miksi Persut niin luulee ?
Mitähän tämäkin sekoilu taas mahtaa oikein olla, varsinaista älynvrtaa . . .Tämähän sinua näyttää hämmentävän joka päivä. Hitaasti näyttää prosessi etenevän.
- Anonyymi
juu
siis peruspalkka hoitajille-ei lisineen Anonyymi kirjoitti:
Tämähän sinua näyttää hämmentävän joka päivä. Hitaasti näyttää prosessi etenevän.
Kyllähän se alkaa hämmentämään, miten voi olla joku noin sekaisin, ja vuosikausia.
- Anonyymi
No siis kertausta: Jygä-kok lupasi heille 500 eur lisää , heidät petettiin
Sitten kepu-kok kikytti heitä ja vei heiltä lomarahat- Anonyymi
ja samaan aikaan miljardien menot suomessa maahanmuuttoon?
mitä ne keskustan poliitikot tekee suomelle?
- Anonyymi
No Persut ovat sen verran järkevää ja rehellistä porukkaa että eivät sorru valehtelemaan EDES saadakseen ääniä!
Nämä palkka-asiat ovat työnantajan ja työntekijän välisiä asioita, poliitikkojen tehtävä on hoitaa "iso kuva" mm. lainsäädännöllä ja verotuksella.
Persujen yksi tavoite on että pieniä palkkoja ei tarvitsisi kompensoida yhteiskunnan tulonsiirroilla vaan jokainen tulisi toimeen omalla palkallaan.- Anonyymi
Hah - Persujen varjobudjetti on hyvä esimerkki populismista. Kaikki pannaan taas kerran maahanmuuton ja kehitysavun syyksi.
Muuten ihmettelen sitä, miksi tuon "varakkaiden yrittäjien" puolueen varjobudjetti on noin vasemmistolainen? Luvataan lisää palkkaa hoitajilla, lisää rahaa eläkeläisille ja pienituloisille? Anonyymi kirjoitti:
Hah - Persujen varjobudjetti on hyvä esimerkki populismista. Kaikki pannaan taas kerran maahanmuuton ja kehitysavun syyksi.
Muuten ihmettelen sitä, miksi tuon "varakkaiden yrittäjien" puolueen varjobudjetti on noin vasemmistolainen? Luvataan lisää palkkaa hoitajilla, lisää rahaa eläkeläisille ja pienituloisille?Ei syyksi, vaan se on fakta, että niihin poltetaan jumalaton määrä rahaa, ilman vaikutusta. Siksi se on paikka ottaa, jossa se vähiten vihlaiseen suomalaisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2149005Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1473321Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve32320- 1702232
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1011866Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1741796Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1811676- 1391351
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,461319Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1151084