eli mul ois tuossa muutaman tunnin käytetty stihl ms 170 saha eikä saa kipinää. Tulppa on kokeiltu toisessa sahassa ja toimii, puola on ostettu uutena mutta ei siltikään saa kipinää. Tappokatkasiassa ei ole mitään vikaa. Apua tarvittaisiin :c
Stihl ms170 ei saa kipinää?
10
4251
Vastaukset
- Anonyymi
hmmm..katoppa ne sammuttimen johdot erittäin tarkasti jos vaikka sattumoisin ottaakin nirhaumasta runkoon kiinni ja lyö maihin, se nappikin tarkasta ja mittaa yleismittarilla.
puolan ja magneeton väli 0.4mm eli jokin paksu paperi väliin ja sitten kiinni ja paperi pois. tulpanhattu on varmasti ok ja se johtokin?
magneeton kiila vaikka olisikin rikki niin se antasi kipinää mutta eri kohdassa ellei niin irti jotta ei pyörisi ollenkaan jota en kyllä usko.
eli johdot ja nappi stekkaus ekaks- Anonyymi
Johdot on käyty läpi ja sammutin kanssa. Olisikohan mahollista että vauhtipyörän magneeto olisi viallinen?
- Anonyymi
vie takaisin sinne mistä ostit
- Anonyymi
Oletko varma ettei saa kipinää. Mieluummin vaihtaisin pensat ja tarkistaisin kaasarin kalvot. Tai vaihto ehtoinen tarkistus. Tulpan kunnollinen putsaus ,tippa pensaa sylinteriin ja nykäisy. Jos ei hörähdä sitten saattaa olla sytty puolella vikaa.
- Anonyymi
Koska tulee seuraava tätä tasoa oleva moottorisaha-aloitus ?
- Anonyymi
Vaihda kalvot ellei tule kipinää. Tuohan melkein rimmaa. Siitä saisi hyvän aktivointibiisin.
PS en ole robotti.
- Anonyymi
Sama vika.Saitko sahan toimimaan?
- Anonyymi
Saa kun vie liikkeeseen ellei itse osaa.
- Anonyymi
Yhden A4 tulostuspaperin paksuus on noin 0.1mm
- Anonyymi
Siinäpä mielenkiintoista triviaa. Riisi on siis noin 5 senttimetriä paksu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1021081