Toyota ja Lexus ovat uusimman tutkimuksen mukaan parhaat autot. Toyotan ja Lexuksen lisäksi kärjessä on Porsche.
https://www.cnet.com/roadshow/news/jd-power-2019-dependability-study-lexus-porsche-toyota/
https://www.cnet.com/roadshow/news/jd-power-2019-dependability-study-lexus-porsche-toyota/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mielenkiintoisia nämä tilastot kun Briteissä vastaavassa hieman erilaisten autojen listassa Toyota oli keväällä vasta sijalla 19.
Brittien tilastot ovat mitä ovat. Ne ovat luotettavuudeltaan kuin H.C Anderssenin tarinat. Oikeastaan Brittien tilastoissa on vähemmän totuutta kuin oikeissa saduissa.
Mutta kaikissa tutkimuksissa Toyota on parempi kuin Audi, Mercedes Benz, BMW tai Jaguar. Toyota on premium autojen ykkönen.
Amerikkalaisten tutkimukset ei täällä Euroopassa pidä alkuunkaan paikkaansa niitten autotkin on ihan eri autojakin mitä täällä , siis Englannin tutkimukset tänne luotettavampia..
Amerikan tutkimukset pitää aina paikkansa. Kyselytkin tehtiin kymmenen kerta isommalle joukolle kuin UK-kyselyssä, tyypillistä sekoilua Brexit maassa.